Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

 Kdo je Daniel Herman?

Článek ze dne 7.4.2016  

Pro všechny nedočkavé, seriál kdo je kdo je opět tu a přináší další pohled do zákulisí politické kuchyně. Čímpak nás dnes pohostí bývalý katolický kněz, náš Daník?

 

  • kdo-je-daniel-herman

 

Kdo je Daniel Herman?

Typický představitel havlismu, bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů a ministr kultury. Je možné skloubit náboženství a kulturu? A jak se vlastně z kněze stane ministr?  V 80 letech pracoval mimo jiné jako pomocný dělník pekáren. Po dokončení studia a vysvěcení povýšil na mluvčího České biskupské konference. Ovšem náš Daník si zřejmě připadal jako ten nejvyšší a neodlišoval oficiální stanovisko a soukromý postoj. Jeho „přešlapy“ se musely řešit až na úrovni Vatikánu. A protože jich bylo dost, byl z místa mluvčího „odejit“ a musel opustit i kardinálský úřad.

Pověsil tedy kněžství na hřebík a jal se štěstí zkoušet jinde. Podařilo se mu vydrápat se na místo ředitele ÚSTR. Myslíte si, že tam začal sekat latinu? Kdeže, jeho ego mu to nedovolilo a tak byl z ředitelské sesle odvolán.  Rozhořčen zneuznáním génia tedy ještě před svým odchodem narychlo zvýšil mzdy 29 pracovníkům, aniž by na to v úřadu byl dostatek financí. Ale to se mu zdálo asi málo, tak na odměnách rozdal jen tak 900.000,- Kč. Myslíte, že se jednalo o řadové zaměstnance? Ne, ne, jen těm neoddanějším. Sedm osob, těch nejbližších, si rozdělilo skoro polovinu z celé částky.  Zkrátka úřad pěkně zadlužil. Radním zřejmě přetekl pohár trpělivosti a podali na Daníka trestní oznámení.

Jak se člověk s takovým morálním profilem mohl dostat až do ministerského křesla? Co se za tím skrývá? V kuloárech se šeptá, že je to pouze díky lobby „církevních kámošů“.  Jde mu opravdu o naši kulturu? No, nevím, nevím. Nyní chystá barbarství, jaké dosud nemělo obdoby. Má být „zrušen“ červený domek Petra Bezruče v Kostelci na Hané!  Národ hodný pojmu „národ“ o domy svých umělců a básníků s úctou pečuje. Ne tak národ český, respektive jeho loutkovodiči. Samozřejmě jde také o peníze. Ale to by dnes nebylo nic neobvyklého.

Markýz Géro se jen převtělil do Bakaly.  Flanďácké ministerstvo kultury si vystavilo odporné vysvědčení nezpůsobilosti: „Petr Bezruč byl jako básník značně přeceňován. V dnešní době není jeho význam tak společensko-historicky zásadní, jako v době minulé. Není nutné, aby domek, v němž pobýval, byl nadále kulturní památkou.“  Zkrátka náš Daník nemá řídící schopnosti, neodvádí potřebnou práci a díky němu odcházejí z ministerstva odborníci. Je to fanatický štváč, který vyhlásil nulovou toleranci rasismu, nenávisti a xenofobii. Kněz, který káže vodu a pije víno. Daník je velmi kontroverzní osobnost, prokazatelně spolupracuje se světovou extrémistickou náboženskou skupinou a jinými hnutími. Kdeže blaho naší kultury, ale rozdávání našich kulturních hodnot církevním papalášům.

To je jeho skutečné poslání na ministerstvu. Proto se vás nyní ptám, přejete si, aby bývalý kněz schvaloval  a vyřizoval církevní restituce? Necháme ho dál rozdávat náš státní majetek?

zdroj:http://svobodnenoviny.eu/serial-kdo-je-kdo-o-nasich-politicich-kdo-je-daniel-herman/

 

Související:

Herman na kultuře odměnil své věrné z ÚSTR. Dostali nejvyšší prémie

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#5 pospieva245@seznam.cz 2016-11-13 21:03
Věděla jsem to už při prvním pohledu na něho.Nebyl a není a nebude důvěryhodný.Vžd y´ˇt,to z něho čiší na dálku,Proto se za ním táhnou všichni ti umělci a další podrazníci.Potř ebují hmotnou podporu.A ta by asi nebyla,kdyby skončil.Co to tam je za darebáky.Ale ručka ručku myje.
Citovat
#4 kocka.polarni@seznam.cz 2016-10-31 15:40
a kde jsou ti rasisti, co si neváží demokracie?
Citovat
#3 Nova.A@seznam.cz 2016-10-30 09:58
.....vždyť je to tady sám rasista, nevážíte si demokracie. Vy byste si přáli malý dvůr a velký bič, jak je tomu v Rusku. To kdybyste psali za totality, tak ani jeden z vás nepřežije...... Hanba !!!!!
Citovat
#2 danpoisel@seznam.cz 2016-10-29 21:15
Josef Mikovec:
Odpověď na otázku, zda "je možné skloubit náboženství a kulturu" má platnost v čase i prostoru. Tzn. ve středověku jistě-architekt ura, umění, stavitelství... realizace všeho pozemského je směřováno k uctívání křesťanských hodnot (do jaké míry zvrácených je jiná otázka). Novověk-baroko- rekatolizace českých zemí-jistě, náboženství a kultura jdou ruku v ruce. To byla navíc opět i otázka politická. Dnes-sekulární Evropa. Kde dochází k propojení těchto dvou linií? Významově NIKDE. Ten přesah, na který odkazují kleropolitické oraganizace, prostě už neexistuje, je vyčpělý.Ztratil význam v prostoru (Evropy) i čase (21. století). KDU-ČSL je buržoázní přežitek (parafrázuji), který prostě nemá v naší společnosti místo.
Citovat
#1 damirr@volny.cz 2016-10-29 20:14
Náš národ i v minulosti měl podobné hyeny a i svině, které dokázaly být vlastizrádci a kolaboranty, to věděl už i Hitler. A dokonce se stejní lidé z židovského "lůna" našli mezi udavači vlastních soukmenovců za Hitlera. A dnes se nám to jeví znova a dokonce ve vládních postech. Tenhle podvodník a lhář by měl být okamžitě odvolán z ministerského postu.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře