Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vláda teroristů

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Stále existuje velmi početná skupina lidí, kterým se slovo "terorismus" pojí výhradně jen s islámem. Například s aférou Lockerbie, s výrazem 11/9, s pařížským Bataclanem a podobně zabarvenými událostmi. Toto úzké vidění světa je pochopitelné, protože takhle nám to naporcovali v televizi, v rádiu, v novinách i časopisech.

Pravda ovšem není černobílá a už vůbec ne v televizi.

  • vlada-teroristu

Je to stará a stále všemi používaná praxe: když nechci, aby bylo něco vidět - překryji to něčím jiným. Tajné služby důležité údaje v dokumentech začerňují, já si schovám pivní pupek do vhodného saka a muslimky se raději schovají komplet celé. Vojáci se v terénu maskují, policajti se zase schovávají za stromy a cesta do pekel se vždy kryje dobrými úmysly. Tohle platí, nic s tím zatím nenaděláme, jen je nutné si tuto odvěkou potěmkijádu stále uvědomovat.

Tyto a ještě mnoho dalších asociací se schováváním čehokoli mě napadlo, když jsem navštívil Wikipedii. Byl jsem zvědavý. Roky rokoucí se všude okolo mě skloňuje slovo "terorismus" a tak jsem se chtěl podívat, co to vlastně je. Jistou představu jsem samozřejmě měl, ale byl jsem žádostiv, jak to vidí ti, jež si troufají významy slov definovat.

Výsledek mého sebevzdělávání mě dostal. První dvě věty totiž zní:
Terorismus je užití násilí nebo hrozby násilím s cílem zastrašit protivníka a dosáhnout politických cílů. Terči teroristických akcí jsou většinou civilisté.

Nelze, než souhlasit.


Když si tuto wikidefinici přeložíme do českých podmínek, vyplývá z ní, že ten, kdo použije proti českým občanům násilí nebo se je snaží zastrašit při plnění svých politických programových prohlášení a cílů - je terorista.

I když tento překlad definice zní o trochu drsněji, tak je to stále totéž. Přeci jaký je rozdíl mezi tím, když má terorista na sobě vestu se semtexem nebo vlastní nástroj ozbrojené policejní složky? Jestli nebudete zamýšlet obětovat zdraví nebo dokonce život za své přesvědčení, tak poslechnete jak toho se semtexem tak i toho s pendrekem a pepřovým sprejem v ruce.

Někdo by mohl namítnout, že záleží na motivaci. Je to ovšem nesmysl. Vždyť jaký je rozdíl mezi motivací Araba obtěžkaného trhavinami a motivací vlády obtěžkanou policejními oddíly? V podstatě žádný - Arab nás chce přesvědčit, že ateismus je špatný a vláda nás chce zase přesvědčit, že řeči na protivládních demonstracích jsou taky špatné. Arab nám hrozí násilím se slovy "allah akbar" a vláda zase "jménem zákona". Arab nás násilně pošle na onen svět a vláda nám násilně pošle do vazby a omezí svobodu. Násilí je zkrátka násilí.

Doposud jsme si představili jen násilí s možností použití hrubé fyzické síly. Avšak násilí má obecně mnoho podob a druhy teroristické agrese naší vlády se neprojevují jen při protivládních demonstracích a pochodech. Podle výše uvedené wikidefinice se lze s vládním teroismem setkat v mnohem prozaičtějších situacích a lze říci, že v podstatě dennodenně.

Jako terorismus vlády lze například kvalifikovat povinné očkování malých dětí s následky při neočkování.

Jako terorismus vlády lze kvalifikovat povinnou předškolní docházku dětí.

Jako terorismus vlády lze s klidným vědomím kvalifikovat taktéž novou "pamlskovou" vyhlášku.

Jako terorismus vlády lze kvalifikovat genderovu, sexuální a islamistickou indoktrinaci dětí ve školách.

Jako terorismus vlády lze kvalifikovat hackování a blokování protisystémových webů.

Jako terorismus vlády lze podle definice výše kvalifikovat v podstatě i EET.

Jako terorismus vlády lze kvalifikovat také zákonné omezení možnosti vzniku nových politických stran.

Jednoznačně lze jako terorismus vlády kvalifikovat dovoz a ubytovávání islamistických teroristů.

V podstatě lze jako terorismus vlády kvalifikovat také šíření rusofobie, kdy nám vláda při plnění politických cílů hrozí údajným násilím ze strany Ruské federace.

Také, s naprosto klidným svědomím, lze jako terorismus vlády kvalifikovat posílání zbraní, munice a vojenského vybavení na Ukrajinu a Blízký východ.

Platí, že když to vypadá jako kachna, chová se to jako kachna a kváká to jako kachna - je to zkrátka a dobře kachna. Mohou své pravé úmysly skrývat za co chtějí - za zdraví dětí, za jejich vzdělávání, za lidskou humanitu, za demokracii, lásku a  pravdu, za prosperitu a bezpečnost, mohou dělat co chtějí, mohou mlžit jak a kdy chtějí, ale tohle prostě neokecají: Vláda České republiky je jednoznačně vláda teroristů a my občané máme plné právo se každé takové vládě postavit na odpor.

Ne, my nemáme právo.  My máme povinnost!

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2017-03-16 15:53
Hezky napsáno, ale těžko uskutečnitelné v českých podmínkách. "Kdo nejde s námi, jde proti nám". A toto heslo používají prakticky všechny strany, ale kdo má to výsadní právo rozhodnout, jak se postavit proti teroristické vládě? Občanská "soudržnost" totiž se vytratila v pohodlí domova s pivem na stole a tak jsme u jádra věci. Kdo se vlastně postaví na odpor? A tak vládne neustále stejná skupina zkorumpovaných idiotů a my si je pokaždé znova zvolíme, i když je nám známo veškeré dění těch idiotů.

Facebook komentáře