Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

USA zablokovaly v OSN sankce proti Islámskému státu, tvrdí Rusko

Rusko navrhlo, aby se teroristická skupina Islámský stát ocitla seznamu sankcí Rady bezpečnosti OSN jako samostatný subjekt. Toto rozhodnutí je ale blokováno západními členy rady, a na prvním místě USA.

Američany vedená koalice již několik let vede s pochybným úspěchem boje se teroristickou skupinou Islámský stát (ISIL), která v podmínkách politické nestability zvítězí v řadě zemí na Blízkém východě. Rusko proto navrhuje produktivnější konfrontaci s teroristy.

 

 

 

 

  • usa-zablokovaly-v-osn-sankce-proti-islamskemu-statu-tvrdi-rusko

 

„Není žádným tajemstvím, že ISIL je nezávislá skupina, která je do určité míry soupeřem Al-Káidy. Přičemž v protiteroristickém sankčním seznamu Rady bezpečnosti OSN, je označena jako jedna z názvů Al-Káidy v Iráku. Navrhli jsme začlenit ISIL do seznamu sankcí OSN jako nezávislý subjekt. Naše návrhy jsou ale blokovány západními členy Rady bezpečnosti, zejména Spojenými státy, pod různými záminkami," citovala RIA Novosti Ilju Rogačeva, ředitele odboru pro nové výzvy a hrozby ruského ministerstva zahraničí.

USA tvrdí, že Islámský stát je jen změněná značka Al-Káidy v Iráku, která jakoby v Iráku údajně není. Nicméně Rusko v tomto ohledu disponuje informacemi o tom, že tyto skupiny existují paralelně, a někdy se dostávají do konfliktu.

Domníváme se, že to Američané říkají jen kvůli této okolností: snahou ukázat, že nárůst moci ISIL a jeho současné úspěchy, nejsou spojeny s tím, že Západ, a zejména Spojené státy, nepromyšleně  podporovaly opozici vůči vládě Bašára Asada, včetně toho, že se významné prostředky dostaly do rukou extremistů. Jde o čistě politicky vykalkulovaný postoj, který nemá téměř nic do činění s protiteroristickými opatřeními. Proto jsme tuto otázku důrazně položili, a bude i nadále důrazně pokládat," řekl ruský diplomat.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jaroslav Olšanský 2015-09-25 21:38
USA tím poskytly veřejnosti jen další důkaz o tom, že Daeš je jejich dílem a veškerá "válka " proti němu je ze strany USA jen trapná šaškárna pro naivní americké hlupáky. Naštěstí doba jejich zločinů se chýlí ke konci.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře