Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Rebelové podporovaní USA uřízli v Sýrii hlavu dítěti

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

AKTUALIZOVÁNO / Skupina Nour al-Din al-Zinki pod tlakem médií na svém Facebooku uvedla, že se jednalo o "lidské selhání a chybu".
21.7. / V prohlášení, které zveřejnila CNN, skupina dodala, že toto zneužití je "individuální chybou, která nepředstavuje naše typické postupy, ani naše obecné zásady." A dodala, že muži, kteří se podíleli na popravě, byli zadrženi a jejich jednání bude "prošetřeno soudem." Zdroj: cnn.com

  • rebelove-podporovani-usa-urizli-v-syrii-hlavu-diteti

 

20.7./ "Umírnění rebelové" brutálně zavraždili zajaté dítě, které chytili poblíž uprchlického tábora Handarat u severního Aleppa. Dítě patrně mladší 12 let, bylo zajato islamistickými milicemi bojujícími za Tureckem podporovanou skupinu/hnutí Nour al-Din al-Zinki. Brutální záběry popravy dítěte se objevily v úterý ráno na internetu a vyvolaly obrovské pobouření na sociálních sítích. Vedení "Umírněných rebelů", kteří nedávno obdrželi americké zbraně a finance slíbilo vyšetření celé události. Tato skupina již nic neobdrží, ale tato hrůzná událost opět přináší otázky, koho v občanské válce v Sýrii podporovat.

Video je možné shlédnout na serveru AMN, ale redakce upozorňuje na mimořádně drastické záběry.

Chlapec byl na sociálních sítích identifikován jako "Abdullah Issa" a údajně patřil k dětským bojovníků ze skupiny Liwa al-Quds, což je palestinská provládní milice operující v Aleppu.

Zpráva zveřejněná Amnesty International na začátku tohoto měsíce podrobně popisuje celou řadu zvěrstev spáchaných skupinou Nour al-Din al-Zinki, a to včetně únosů a mučení.

Skupina údajně čerpá finanční a vojenskou podporu z USA, Velké Británie, Francie, Turecka, Kataru a jiných arabských států v Zálivu.

Zdroj: BBCDaily Beast

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/rebelove-podporovani-usa-urizli-v-syrii-hlavu-diteti-1404051759.html

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2016-07-22 17:41
https://www.almasdarnews.com/article/aleppo-rebels-behead-a-child/
Tady je odkaz k zhlédnutí, ale ten muslimský dobytek je třeba střílet. Ale USA a západu to asi vyhovuje, když takovou zvěř podporují. A to je ta "umírněná opozice". USA by chtěla ze Sýrie udělat to, co zvládla v Libyi. A po nich zničená a vykradená země.

Facebook komentáře