Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Indoktrinace palestinských dětí vražednou nenávistí pohledem psychiatra

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Rozhovor s Daphne Burdman

napsal Manfred Gerstenfeld
20. srpna 2017

Psychiatrička a patoložka, doktorka Daphne Burdman, byla odbornou asistentkou patologie na State University of New York ve Stony Brook ve Spojených státech a podplukovníkem armády Spojených států.

  • indoktrinace-palestinskych-deti-vrazednou-nenavisti-pohledem-psychiatra

Jak v Palestinské autonomii, tak v Hamásem ovládaném uzemí Gazy, jsou pečlivě plánovány akce k podněcování nenávisti v dětech. Díky této indoktrinaci, děti začínají pozitivně chápat jejich zapojení do teroristických akcí, ve kterých riskují vlastní životy. Tento proces podněcování by měl být lépe dokumentován. Pak musí být provedena analýza role podněcování dětí v širší perspektivě palestinské a muslimské vražedné ideologie. A nakonec musí být nalezeny metody rehabilitace dětských "vymytých mozků".

"Média této praxi nevěnují dostatečnou pozornost, a tak lidé na Západě nemají obvykle o vývoji těchto "úspěšných" programů dostatek informací. Ty jsou založeny na tradičních i nových technikách přesvědčování a indoktrinace. Podobné metody byly používány totalitními režimy, včetně nacistického Německa, sovětské KGB a čínskými zpravodajskými službami. Přibývající důkazy ukazují na zapojení výše jmenovaných zdrojů do školení Palestinské autonomie."

"Podněcování palestinských dětí vede šíření nenávisti a nutí je k násilí. Palestinští lídři navádějí děti k provádění násilných akcí vůči Izraelcům, přestože výsledkem takovéhu útoku bude jejich vlastní zranění nebo smrt. Slibují jim, že se stanou mučedníky a budou obdivovanými hrdiny Palestiny a naleznou místo v Ráji ve společnosti Allaha. Tak je snižován přirozený dětský strach. Dokonce si přejí být v situacích, kdy riskují zranění nebo smrt."

"Masová indoktrinace dětí má základ v dobře promyšlené kampani, založené na silných kulturních hodnotách a zakořeněné v psychologických mechanismech. Podněcování využívá různých přístupů jako kázání palestinského nacionalismu, mučednictví, nebo v případě Hamásu, klade důraz na celosvětovou vládu práva šaría. Kampaň využívá média, školy a ulice, stejně jako náboženské postavy."

"Indoktrinace v Palestině má mnohem širší záběr než učebnice nebo televize. Řídí základní složky společnosti, jako tištěná média, rodiče, učitele, včetně jejich metod, kdy jsou oceňováni poslušní a méně zapálení žáci jsou trestáni. Imámové jsou mimořádně vlivní a kladou důraz na džihád a mučednictví. Letní tábory, jména ulic, hřiště a fotbalové týmy pro malé mučedníky pomáhají udržovat atmosféru v celé společnosti."

"Mezi nejdůležitější psychologické faktory a nejničivější zbraně indoktrinace patří přenos emocí. Přenos nenávisti je v tomto kontextu nejdůležitější, následovaný odporem k Židům a v menší míře k Američanům. V patriarchální palestinské společnosti je nástrojem k manipulaci dětskými emocemi používán strach z rozzlobení Alláha."

"Studie ukazují, že často používaný zvuk bubnů v pozadí televizních spotů Palestinské autonomie zvyšuje stavy výbušného fyzického napětí a vede ke zvýšené sugestibilitě. Myšlenka konverze k sebedestrukci je pro západní mysl záhadou."

"Hamas a Palestinský Islámský Džihád jsou pravidelně informováni duchovními z mešit o mladících připravených na mučednictví. Těm je pak poskytnut dlouhodobý kurz duchovních studií a výcvik vojenského typu. Také jsou učeni, že smrt během sebevražedného útoku, otevírá brány ráje pro ně i pro jejich rodiny."

"Je až pozoruhodné, jak počet sebevražedných útoků klesá od března 2002, díky preventivním zásahům IDF a konstrukce bezpečnostních plotů ve strategických oblastech. Politika Palestinské autonomie se nezměnila, ale stala se méně a méně úspěšnou."

Na otázku rehabilitace mysli palestinských dětí, doktorka Burdman odpovídá: "I když se násilí mezi Palestinci a Izraelci podaří zastavit, mysl palestinských dětí se sama od sebe nezmění. Jakmile se jednou naučí, že sebevražedný atentát otevírá dveře do ráje pro atentátníka i jeho rodinu, je třeba mnohem většího úsilí k detoxifikaci dětské mysli. Problém je ještě hlubší, pokud jednotlivec vyrůstá v autoritářské společnosti, která dává jen málo prostoru pro svobodné myšlení."

"Náprava indoktrinace k mučednictví bude dlouhá a složitá. Z profesní zkušenosti lze říct, že je sporné, jestli takový proces vůbec může být úspěšný. Nejlepší, v co můžeme doufat, je postupné ochabování nynní nezdolného palestinského nacionalismu a světovládných islamistických tužeb. I bez vnějšího zásahu to může být možností, ale v současné době, se stále znatelnější islamistickou expanzí - jak násilnou, tak nenásilnou - v mezinárodním měřítku, vyhlídky nejsou pozitivní."


Dr. Manfred Gerstenfeld je předsedou Board of the Jerusalem Center of Public Affairs.

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2017-08-21 08:56
Je to pouze jednostranný pohled a to ze strany USA. A opět v tom hraje úlohu politické myšlení. Napřed se bombardují Palestinská města a pak by někdo chtěl mírumilovné soužití? A tak tady byla napřed indoktrinace ze strany "západu" a hlavně židů a to je pak už pouze "odveta".

Facebook komentáře