Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Občané budou opět demonstrovat proti demolici domu na Václavském náměstí

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Asociace ASORKD a občanské sdružení Monitoring Ring svolali na 1. července demonstraci proti plánované demolici historického domu na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí v Praze.

  • obcane-budou-opet-demonstrovat-proti-demolici-domu-na-vaclavskem-namesti

Demonstrace se uskuteční 1. července 2013 od 18:00 na Mariánském náměstí v Praze před budovou magistrátu. „Pražský magistrát zahájil k našemu šoku územní řízení i přesto, že na ministerstvu kultury probíhá správní řízení o prohlášení domu za kulturní památku, stejně tak přes odpor Národního památkového ústavu," říká Vítězslav Praks, předseda sdružení Monitoring Ring a dodává, že na demonstraci byli pozváni i zástupci magistrátu, který demolici podporuje, stejně tak jsou pozváni zástupci investora.

„Nezpochybňujeme ani právo architekta stavět i v historickém centru Prahy nové, moderní budovy. V takových situacích je však povinnost nestavět budovu izolovaně, nýbrž "vypořádat se" architektonicky s okolním prostorem. Tento projekt je principiální kauzou zpupnosti, servilnosti státní správy, jež se snaží investorovi-miliardáři vyhovět," řekl viceprezident ASORKD Martin J. Kadrman.

Urbanistka a viceprezidentka ASORKD Marie Švábová říká: „Rohový dům je především součástí klidného rámce prostoru, ovládaného Muzeem a sousoším sv. Václava. Nejen tyto dvě dominanty, ale celý prostor, který k nim patří, ovládá a definuje Václavské náměstí. Dům navržený k demolici plní svou kompoziční funkci v prostoru náměstí nejen svou výškou, siluetou, ale i použitým materiálem a klidným ztvárněním. Na místo, které je v prostorové koncepci neutrální, se vnucuje dům dominantního charakteru."

https://www.facebook.com/events/592364270808224/?ref=22

Celé stanovisko ASORKD:
http://www.asorkd.cz/stanoviska/k-demolici-domu-na-vaclavskem-nam/

Facebook komentáře