Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Myokarditida a vakcíny COVID-19: jak CDC přehlédlo bezpečnostní signál a tajilo varování o rizicích COVID vakcín

Autor: Zachary Stieber, Lia Onely

Vakcíny COVID-19 způsobují zánět srdce, přiznávají nyní američtí úředníci. Ale poté, co byli počátkem roku 2021 varováni před "velkým počtem" případů mezi zdravými, mladými lidmi v Izraeli po očkování vakcínou COVID-19, úředníci okamžitě neupozornili veřejnost a také nereagovali na signály o bezpečnostních rizicích COVID vakcín, které byly v USA aplikovány, zjistilo vyšetřování Epoch Times.

I poté, co byla hlášena úmrtí na myokarditidu - zánět srdce - a myokarditida byla označena za pravděpodobný vedlejší účinek vakcín, americké úřady nadále doporučovaly očkování prakticky celé populaci.

  • myokarditida-a-vakciny-covid-19-jak-cdc-prehledlo-bezpecnostni-signal-a-skrylo-varovani

Vakcínu tak dostaly miliony mladých lidí.

Jedním z nich byl i čtrnáctiletý Aiden Ekanayake. V květnu 2021 dostal jednu dávku vakcíny společnosti Pfizer-BioNTech a v červnu 2021 druhou dávku.

Dva dny po druhé dávce se Aiden uprostřed noci probudil s bolestí srovnatelnou s bolestí, kterou cítil, když si natrhl křížový vaz. Jeho matka Emily s ním spěchala do nemocnice, kde strávil několik dní v péči. I po propuštění byl jeho pohyb více než čtyři měsíce omezen.

Před touto zkušeností paní Ekanayakeová důvěřovala Centru pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Teď už jí nevěří.

"Nenávidím je. Myslím si, že jsou zlí," řekla Ekanayakeová deníku The Epoch Times.

Žádná transparentnost

Dne 28. února 2021 Izrael varoval CDC, americkou agenturu pro veřejné zdraví, před "velkým počtem" případů myokarditidy po očkování vakcínou COVID-19 společnosti Pfizer, vyplývá z dokumentů, které získal deník The Epoch Times.

Interně bylo toto varování hodnoceno jako "vysoce" důležité a vyvolalo přezkoumání amerických údajů. Podle sdělení americké vlády z 9. března 2021 bylo v USA při přezkoumání zjištěno 27 hlášených případů. Míra výskytu byla nízká, ale "chybějící a neúplné údaje ztěžují posouzení příčinné souvislosti", uvádí se v poznámce. Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) v něm uvedl, že "neučinil konečné rozhodnutí ohledně příčinné souvislosti".

O několik týdnů později CDC ani FDA na problém neupozornily veřejnost, a to ani po úmrtí dříve zdravé 22leté Izraelky a po informacích izraelských představitelů a vyšetřovatelů amerického ministerstva obrany (DOD).
Stejně jako Izrael i ministerstvo obrany zaznamenalo vyšší než očekávaný počet případů myokarditidy. Pacienti byli většinou mladí, zdraví muži.

V dubnu 2021 se CDC dvakrát sešla za zavřenými dveřmi s vojenskými představiteli. Nejméně na jednom z těchto setkání předložili vojenští představitelé CDC údaje. Tato prezentace, která nebyla nikdy zveřejněna, "zahrnovala naše předběžné údaje o pacientech a analýzu, která nám naznačila, že myokarditida je ve skutečnosti možným vedlejším účinkem vakcín s messengerovou RNA COVID-19 (v americké armádě)," uvedl e-mailem pro The Epoch Times Dr. Jay Montgomery, jeden z prezentujících.

Vakcíny společností Pfizer a Moderna používají messengerovou RNA (mRNA).

Dne 27. dubna 2021, po skončení jednání, tehdejší ředitelka CDC Dr. Rochelle Walenskyová konečně promluvila o této problematice veřejně, a to během brífinku v Bílém domě.

Dr. Walensky uvedla, že "jsme nezaznamenali žádné zprávy" o zánětu myokardu po očkování. Podle údajů CDC to není pravda: do konce března 2021 agentura obdržela 141 hlášení o myokarditidě v systému hlášení nežádoucích účinků vakcín (VAERS). Dalších 24 případů bylo zaznamenáno v systému Vaccine Safety Datalink, což je druhý systém spravovaný CDC.

Kromě toho byl doktor Walensky před brífinkem okopírován do několika vláken, v nichž se diskutovalo o myokarditidě a příbuzném onemocnění, perikarditidě, včetně vlákna o tom, že lékaři v Kalifornii zaznamenali případy, jak vyplývá z interních e-mailů, které získal deník The Epoch Times. Na jedno z vláken reagovala s tím, že informace jsou "super užitečné".

"Nezaznamenali jsme žádný [bezpečnostní] signál," řekla také doktorka Walenská novinářům během brífinku, "a ve skutečnosti jsme tento signál záměrně hledali ve více než 200 milionech dávek, které jsme podali."

Celý článek ZDE: 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jara 2023-10-01 17:15
Když jsem šla včera nakoupit, v marketu doplněné nové zboží - regál narvaný rouškama. V množství jako za lockdownu. Sevřely se mi všechny vnitřnosti . Možná se jen zkouší zbavit zásob, když přichází chřipkové období, ale taky nikdo nemůže čekat,, že už dají pokoj.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře