Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Očkovaní dvěma dávkami Sputniku V nešíří Covid-19

Národní výzkumné centrum pro epidemiologii a mikrobiologii Gamaleya, které očkovací látku vyvinulo, oznámilo, že ti, kteří očkování absolvovali, "nevylučují životaschopný virus", pokud se nakazili.

Kromě toho je u nich "14krát nižší riziko" závažného onemocnění.

  • ockovani-dvema-davkami-sputniku-v-nesiri-covid-19

Podle Národního výzkumného centra pro epidemiologii a mikrobiologii Gamaleya, které vakcínu vyvinulo, lidé očkovaní dvěma dávkami vakcíny Sputnik V proti koronaviru v případě, že onemocní, "nevydávají životaschopný virus, nejsou zdrojem nebezpečí pro ostatní" a "mají 14krát nižší riziko", že onemocní závažným onemocněním.

Očkovaní v případě infekce Covid-19 "nevylučují životaschopný virus, a proto nejsou zdrojem nebezpečí pro ostatní," uvedl během konference Vladimir Guščin, vedoucí laboratoře mechanismů populační variability patogenních mikroorganismů v Gamalejském centru, jak dnes odpoledne informoval server Russia Today.

Gushchin také uvedl, že "ti, kteří obdrželi obě dávky vakcíny, mají v případě onemocnění 14krát nižší riziko středně těžkého a těžkého onemocnění".

Vakcína Sputnik V využívá technologii lidského adenoviru dvou různých vektorů Ad26 a Ad5, které se podávají ve dvou injekcích. Jedná se o technologii, která neobsahuje živé lidské adenoviry, ale adenovirové vektory, které se nemnoží a jsou zcela bezpečné pro zdraví.

Dosud byl lék povolen v 66 zemích s celkovým počtem obyvatel přesahujícím 3,2 miliardy, včetně Argentiny, která jej začala používat koncem prosince.

Sputnik V je 97,6 % účinný, uvedl 19. dubna Ruský fond přímých investic po analýze údajů od 3,8 milionu očkovaných ruských občanů.

zdroj: https://www.ambito.com/informacion-general/sputnik-v/los-vacunados-dos-dosis-no-propagan-covid-19-n5196082

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře