Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Facebook zvažuje, že odstraní obsah brojící proti očkování

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Upozorňování na rizika způsobená vakcinací a pobízení lidí, aby své děti nenechali očkovat, možná bude na Facebooku již minulostí. Chce tak zabránit šíření dezinformací, a tím například i zvýšenému nebezpečí výskytu spalniček. Ten nyní nastal v USA i v mnoha evropských zemích.

  • facebook-zvazuje-ze-odstrani-obsah-brojici-proti-ockovani

Facebook chce i nadále bojovat s dezinformacemi, které se skrze něj šíří a jedním ze aktuálních témat je tzv. antivakcinační hnutí. To upozorňuje na nebezpečí očkování, tvrdí, že dětem způsobuje autismus a další nemoci, apod. Antivakcinační hnutí je stále rozšířenější a například v USA cílí na těhotné ženy reklamami, ve kterých vyzdvihují škodlivost očkování, nemoci, které způsobuje apod. A právě taková sdělení chce Facebook ze své platformy odstranit. Kromě toho, že je tento typ obsahu publikován, ho řada skupin následně sdílí a snaží se odradit další a další lidi od toho, aby nechali naočkovat své děti.

Facebook prozatím nepotvrdil, že ke konkrétním krokům skutečně dojde, nicméně uvedl, že chce snížit množství tohoto škodlivého obsahu nebo jej i zcela odstranit. Současně by odstranil i výrazy, které jsou proti očkování, ze svého vyhledávání.

Sám Mark Zuckerberg v roce 2015 publikoval příspěvek, ve kterém upozorňoval na důležitost očkování a jeho role pro zdraví člověka.

Antivakcinační hnutí ho ale rozhodně neposlechlo a má to své důsledky. Ačkoliv byly spalničky v roce 2000 eliminovány, o 13 let později se opět začaly objevovat a jejich nárůst je stále větší. Například jen v letošním roce již bylo zaznamenáno přes 100 případů nakažených, což je více než za celý rok 2016.

Uživatelé mají na této sociální síti možnost nahlásit nevhodný obsah a informace související se zdravím se řadí k těm, které prochází rychlou kontrolou (tzv. fast-checking) u jednoho z partnerů ve 25 státech.

Tisková mluvčí Facebooku, Andrea Vallone, upozornila, že odstraňují obsah, který by porušoval Zásady komunity a připustila, že před sebou mají ještě řadu věcí, které mají dělat, a že se budou i nadále snažit poskytovat vzdělávací informace o důležitých tématech, jako je zdraví.

Organizace National Bureau of Economic Research provedla v roce 2018 průzkumzaměřený právě na antivakcinační hnutí na Facebooku. A z tohoto průzkumu vyplynulo, že skupiny pomáhají lidem utvrzovat se v jejich pohledu a zároveň jsou zdrojem zavádějících informací.

Antivakcinační hnutí znepokojuje i Světovou zdravotnickou organizaci. Ta označila začátkem letošního roku antivakcinační hnutí za jednu z největších hrozeb pro světové zdraví. Zařadila jej tak po bok znečištěného ovzduší, rakoviny nebo eboly.

zdroj:https://www.focus-age.cz/m-journal/aktuality/facebook-zvazuje--ze-odstrani-obsah-brojici-proti-ockovani__s288x14274.html?fbclid=IwAR0mF5L0b5AXEpNocx7oJjl0GI--Omlrt7H0xe-9fikD10ArklCk97IZw6o

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře