Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

I o tom je válka...

Sebeobětování je od druhé světové války typické pouze ruskou, kdysi Rudou armádu. Příkladů z období 2. světové války je více než dost.

Podobné příklady sebeobětování jsem zaznamenal rovněž během bojů ruské armády v Sýrii, kdy například v Palmíře ruský důstojník, obklíčený ISILem, zadal své souřadnice a požádal o zaměření a útok, aby sebou vzal i Isilovce, kteří ho obklíčili. Později jsem zaznamenal příběh sestřeleného, ruského pilota v Sýrii, který bojoval do poslední kulky a v okamžiku, kdy se k němu hrnuli Isilovci, tak se i s nimi odpálil granátem.

Z nedávné doby je známý příběh dvou ruských pilotů, kteří svůj zasažený SU24, přestože se mohli katapultovat, navedli na kolonu ukrajinských tanků a obrněnců, čímž její postup zastavili.

A tady je zase příběh řadového vojína, který než by padl do ukrajinského zajetí, tak se raději odpálil granátem...

  • i-o-tom-je-valka

Z dnešní Russkoj Vesny:

Tragické záběry: Ruský bojovník se odpálil granátem, aby se vyhnul zajetí (VIDEO 21+)

27.12.2022 - 17:30

Tragické záběry: Ruský voják se odpálil granátem, aby se vyhnul zajetí (VIDEO 21+) | Ruské jaro

Ruský bojovník se odpálil granátem, aby se vyhnul zajetí.

Bezpilotní letoun ozbrojenců AFU shodil na našeho vojáka bombu a vážně ho zranil, voják nečekal na zajetí a odpálil se vlastním granátem.

Video bylo natočeno z nepřátelského dronu.

Věčná památka vojákovi...

https://rusvesna.su/…271

 
Z Russkoj Vesny z 12.12.2022:

"Seznamte se s papežem!": jak zemřeli piloti PMC "Wagner" u Artyomovska
12.12.2022 - 15:49

Vojenský korespondent Alexander Simonov hovoří o výkonu posádky Su-24M PMC "Wagner" poblíž Artyomovska.

„Před několika dny bylo poblíž Kleshcheevky sestřeleno letadlo Su-24M ‚hudebníka‘. Velitel posádky - Antonov Alexander Sergejevič, navigátor - Nikishin Vladimir Nikolaevich.

Dnes jsem zjistil, jak se to stalo a ... Je dokonce těžké psát klidně. Posádka Wagnerů zopakovala výkon Nikolaje Gastella.

2. prosince, když posádka plnila bojovou misi v oblasti Kleshcheevka, se situace na zemi začala dramaticky měnit. Nepřítel se pokusil o obrněný průlom, kvůli kterému vážně hrozila ztráta pozic obsazených „hudebníky“.

Po vyhodnocení situace velitel jedné z útočných čet přesměroval posádku Su-24M k nepřátelské obrněné koloně. Aby naši piloti udeřili, museli letět několik kilometrů za linii dotyku.

Zpočátku, s pochopením všech rizik s tím spojených, se posádka rozhodla pokračovat v bojovém letu a zničit nově identifikovaný cíl.

Při otáčení do bojového kurzu bylo letadlo zasaženo MANPADS. Pozorovací stanoviště jednoho z útočných oddílů hlásilo veliteli, že viděli zasažené letadlo a jeho sestup do prostoru nepřátelské kolony.

Z hořícího Su-24M zazněla v rádiu věta „Seznam se, děvko, s papežem ...“ a po 5-7 sekundách letadlo narazilo do shluku obrněných vozidel Ozbrojených sil Ukrajiny.

V důsledku hrdinských činů posádky se nepříteli nepodařil obrněný průlom a pozice předsunutých útočných skupin zůstaly zachovány.

Zde je souvislost mezi generacemi. V červnu 1941 poslal Nikolaj Gastello svůj hořící letoun k mechanizované nepřátelské koloně na silnici Molodechno-Radoshkovichi. Začátkem prosince 2022 narazil hořící letoun Wagner PMC do shluku nepřátelských obrněných vozidel poblíž Bakchmutu.

Jsem hluboce přesvědčen, že Antonov Alexander Sergejevič a Nikishin Vladimir Nikolaevič si zaslouží titul „Hrdina Ruska“. Posmrtně. Ať je země vaším nebem, lidi. Být válečníkem znamená žít věčně,“ píše Simonov v telegramovém kanálu svého autora „Brusel Svyazny“.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře