Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Výzva pražským Slovákům, Čechům, a vůbec všem

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • demonstrace_slovensko
Dnes, kdy česká i slovenská vláda, ale i celá Evropská unie čelí zdrcující kritice velké části obyvatel Československa, v obou částech naší rozdělené země vznikají spontánní občanské organizace s cílem zastavit současnou korupční a protilidovou politiku. Zatímco naše osudy a naše země jsou těmto (těžko říci našim) vládám lhostejné, je čas na to, abychom se proti současnému politickému systému sjednotili úplně všichni.

Jak v Praze, tak i v Bratislavě a dalších městech vznikla centra odporu, která stojí za nedávnými, ale i připravovanými protivládními demonstracemi, a podle jejich prohlášení se zdá, že tyto protesty budou ještě nějakou dobu trvat.

Zároveň s radikálním hnutím odporu proti zkorumpovaným vládám ale v Čechách, na Moravě a na Slovensku vznikají organizační buňky československých aktivistů, kteří vědí, že konečného úspěchu můžeme dosáhnout jenom tehdy, pokud budeme postupovat společně.

Obracíme se proto na naše slovenské přátele v Praze, protože naše protesty proti české vládě se týkají také vás. Vláda v Praze není o nic lepší, než vládnoucí garnitura v Bratislavě. To, podle jakých zákonů budete dostávat práci a mzdu, je přece také vaše věc. Kolik zaplatíte na daních, je také vaše věc. Nehorázná výše DPH, poplatky u lékaře, zlodějské praktiky soukromých exekutorů a všudypřítomná korupce ve státní správě, která vysává peníze ze státní kasy, to se vás týká také, protože konečný účet za tento mafiánský způsob vládnutí zaplatíte spolu s námi i vy.

Stále sílící cenzura, zamlčované informace o protestech v Řecku, Belgii, Francii, ale i v Británii a dokonce ve Spojených státech, znamenají jedno: mocní se začínají bát občanů svých zemí, a tak jim lžou. Lžou o charakteru protestů, lžou o počtu demonstrantů, zatajují informace o poměrech v okolních zemích. V Praze, tak jako v jiných městech Evropy, se konají protesty proti dohodě ACTA, která doposud bezprecedentním a naprosto nepřijatelným způsobem zasahuje do lidských práv. Tato dohoda je ale pouhým střípkem v mozaice, která s odstupem ukazuje celkový, značně neutěšený obraz euro-americké demokracie posledních let.

V situaci, kdy je současnou americkou válečnou demokracii téměř nemožné rozeznat od moderního fašismu, a krachující Evropská unie dostává bizardní podobu novodobé Třetí říše řízené čímsi na způsob sovětského politbyra, je požadavek na obnovení a vytvoření nového Československa zároveň požadavkem na obnovení a udržení demokracie v naší části střední Evropy. Nezapomínejme, že demokracie je, a má být pro každého a pro všechny, ne jen pro několik vyvolených!

Kontaktujte a zakládejte československé buňky ve všech větších městech v českých zemích i na Slovensku. Pamatujte, že být Čechoslovák znamená vážit si svobody a demokracie, být Čechoslovák znamená postavit se společně zlodějským režimům v Praze i v Bratislavě.

Protože jedině společně můžeme zvítězit.

zdroj: http://stajan.bloger.cz/Ceskoslovensky-zpravodaj/Vyzva-prazskym-Slovakum-Cechum-a-vubec-vsem

Facebook komentáře