Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Výzva poslancům před hlasováním o důvěře Rusnokově vládě

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Plzeň, 4. srpna 2013 – Hnutí za Přímou Demokracii odeslalo poslancům Parlamentu dopis. V souvislosti se středečním hlasováním o důvěře vládě premiéra Rusnoka v něm vyzývá poslankyně a poslance, aby hlasovali pro její podporu. K výzvě se připojila Občanská iniciativa – Český ráj.

  • vyzva-poslancum-pred-hlasovanim-o-duvere-rusnokove-vlade

Text výzy:

„Vážené poslankyně a vážení poslanci Parlamentu ČR,

v souvislosti se středečním hlasováním Parlamentu ČR o důvěře vládě premiéra Rusnoka se na vás obracíme s touto výzvou:

Pokládáme pád Nečasovy vlády za zcela logický a nevyhnutelný krok, kterému předcházela řada výměn ministrů pro podezření na korupční a jinak podvodné jednání, který vyústil vyšetřováním rozsáhlých klientelistických vazeb.

V současné době nevidíme z krize optimální východisko. Tím by bylo hlasování občanů v referendu, které však současná Ústava neumožňuje. Právo občanů vyjádřit se k současné politické situaci je tak mizivé.

Za stávající situace se přikláníme k podmíněné podpoře kabinetu J. Rusnoka s tím, že ho vnímáme jen jako překlenovací nástroj k možnému vypsání předčasných voleb a jako garanta nestranného policejního vyšetřování, proti kterému se ve vypjatých emotivních projevech bývalí vládní představitelé postavili naprosto jednostranně.

Považujeme, v rámci systému parlamentní demokracie, Rusnokův kabinet za krajní, nicméně legitimní a legální prostředek k řešení nastalé politické krize.

Z těchto důvodů apelujeme na vaše svědomí a vyzýváme vás, dejte důvěru vládě Jiřího Rusnoka, která se stane garantem nezávislého a důsledného vyšetřování a dovede nás k volbám. V době politické krize je třeba volit krizová řešení. V žádném případě nelze akceptovat, aby stávající politickou krizi řešili ti, kteří ji způsobili. Proto jednoznačně odmítáme návrat vlády na půdorysu ODS, TOP09 a nikým nevoleného subjektu LIDEM. To by vyloučilo vyřešení krize ve prospěch občanů České republiky.“

Ladislav Štítkovec, mluvčí Hnutí za Přímou Demokracii

Jindřich Patka, Občanská iniciativa - Český ráj

Za HzPD

Ladislav Štítkovec, mluvčí a mediální koordinátor

Další informace:

Ladislav Štítkovec, mluvčí a mediální koordinátor HzPD, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." style="line-height: 1.3em;">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 723033064,  http://www.hzpd.cz

___________________________________________________________________

Poznámky:

TZ na webu: http://www.hzpd.cz/vyzva-poslancum-pred-hlasovanim-o-duvere-rusnokove-vlade/

Stanovisko k vyšetřování korupce: http://www.hzpd.cz/stanoviska/

Hnutí za Přímou Demokracii je občanským sdružením založeným v únoru 2001. Není politickou stranou, nechce jí být a neusiluje o vstup do parlamentu. Avšak usiluje o změnu postavení občanů v politickém systému naší země tak, aby se v souladu s Ústavou ČR stali skutečnými nositeli moci ve státě.

Facebook komentáře