Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Viktor Svoboda: Jak bych chtěl změnit svět počínaje Českem a konče celým světem

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • eu-nemecko
Vždy jsem toužil vidět svět bez válek, svět, ve kterém lidé nelpí na penězích, svět, ve kterém si lidé pomáhají a dosahují společného cíle - hvězd. Vše souvisí se vším, všechny tyto body jsou spolu velice úzce propojeny. Zároveň k přečtení níže uvedených bodů budete potřebovat velkou dávku svobodomyslnosti.

 

 

1.Vystoupil bych z EU. Dnes myšlenka, kterou sdílí většina Čechů.

2.Zavedl bych referendum (viz. Švýcarsko). Aktuálně to vidím jako nejsilnější typ demokracie. Problémem je, že demokracie nefunguje úplně dobře, díky mediálním dezinformacím (viz. bod č. 10.) .

3.Zaměřil bych se na výrobu elektřiny z alternativních zdrojů (větrné elektrárny apod.), elektřinu by bylo možno vyrábět ve velkém a vyvážet ji. Je potřeba se zaměřit na výrobu el. proudu z neomezených zdrojů (slunce, vítr, blesky, příboje,gravitace, atd.).

4.Koupil bych nazpět Škodu Auto. Politiku firmy bych upravil natolik, aby vyráběla auta na elektřinu, stlačený vzduch apod.

- Cílem by bylo odbourat ropný průmysl -  ropa je potřeba na hromadu jiných věcí a ne ji plýtvat na pohon aut jen kvůli chamtivým šejkům a celému ropnému loby.

5.Nemalé částky bych investoval do výzkumu a vědy (také bych apeloval na znovu vynalezení Teslových vynálezů, které dodnes cenzuruje CIA - volná energie pro všechny a další jeho vize). Věda a výzkum je důležitý postup vpřed. Nesmíme stát na místě, potřebujeme se co nejrychleji pohnout.

6.Školství a maximální vzdělanost lidí je naprosto primární. Školství se musí upravit. Musí rozvíjet intelekt, potenciál, musí vést každé dítě k vlastním názorům. Musí probíhat diskuse. Děti by měla škola bavit a ne ji brát jako nutné zlo.

7.Většina léků a ve výsledku tedy farmaceutických firem by byla vypakována-drtivá většina léků nikomu nepomáhá, mnohé z nich naopak škodí (zanášení ledvin, slabá obranyschopnost), lékařská strategie je taková, aby člověk určité léky musel brát až do smrti (aby pomáhaly jen podobu užívaní a hlavně NEVYLÉČILY = byznys)  -  zůstaly by tedy pouze léky které opravdu pomáhají, zbytek by nahradila neprávem zatracovaná alternativní medicína (byliny atd.).

-legalizace marihuany , ..............(milion teček)

8. Zde je další nesmírně důležitý bod. Výše a i níže uvedené ideje je nutné zakořenit a rozšířit do vědomí lidí. Moc (a ideje) nesmí být centralizovaná, ale co nejvíce rozložená - aby se nestalo to, že "mojí" smrtí se vše vrátí do starých kolejí.

9.Dále se mě nelíbí omezenost lidí díky náboženství  -  každý by si měl najít svojí individuální víru. Náboženství zabraňuje v intelektuálním rozkvětu a svobodné mysli. Omezuje chápaní.

-do budoucna jsou velice nutné obrany vůči islámu, nevadí mi, že zde (zatím hlavně Francie, Německo atd.)  žijí lidé z blízkého východu,  ale vadí  mi jejich víra, kterou si s sebou přinesli. Velice mě vadí víra, která zazdívá základní lidská práva, například práva žen v islámu apod..

10. Je naprosto nutná objektivní a nezkreslená informovanost. Média, jež budou podávat naprosto PRAVDIVÉ a přesné informace. Je nutná masivní informovanost o všem - rád bych také viděl v televizi filmy typu Zeitgeist atd.

-Naše smýšlení o světě je bohužel velice zkreslené, naše úsudky a chápaní světa si utváříme pouze díky informacím a dezinformacím, jež pocházejí z médií. Je velice těžké říci, kolik informací je pravdivých. Nikdy nemůžeme říci, že je něco tak či onak, dokud se nepřesvědčíme na vlastní oči. Bohužel s historií, jež utvářejí vítězové to bude o něco těžší....

- Radikální omezení reklam, stupidních a oblbujících reklam....

-žádná cenzura

11. Obsáhlým bodem je expanze do vesmíru. Z dnešního pohledu je to stále sci-fi, ale tak to nemuselo být. Za studené války (díky závodům USA a SSSR)  poskočil vesmírný program ohromně kupředu, ale od té doby výzkum vesmíru stagnuje. Je to důležitý bod, protože na planetě Zemi je už příliš mnoho lidí a expanze do vesmíru je podle mě jediným logickým řešením. Víme, že ve vesmíru nedaleko (z vesmírného hlediska) od nás je hromada obyvatelných planet podobných Zemi. Podle mého soudu, pokud by se peníze investovaly do výzkumu, místo válek a zbrojařského průmyslu, tak už jsme tam mohli být. Otázka přelidnění je velice aktuální. Mnoho lidí také operuje s termíny, jako je například depopulace, ale násilné řešení této otázky je pro mě však naprosto nepřípustné. Neříkám, že když se dnes přeorientuje světová politika (to ovšem nelze díky neustálým přenicím a konfliktům a naprosté nesjednocenosti světa) na expanzi do vesmíru, tak že budeme na nové planetě za 10let,to samozřejmě ne, ale je potřeba co nejdřív pochopit, že to je jedna s priorit právě díky přelidnění. Vím že pro světové hlavouny je lepší shodit 4 nukleární bomby a tak to nejspíše i dopadne, ovšem toto je snílkův zápisník (ideálního směru).

12.Nutné osvobození zvířat. Zabíjet zvířata v takovém měřítku (kvůli jídlu) je špatné -  zvláště pak takové masové koncentrační tábory jako jsou jatka. Větší práva zvířatům. Přeučení lidí na vegetariánství (=zdravější organismus) a úctě vůči ostatním obyvatelům planety.

13.Nutný apel na šetrnost vůči přírodě, ekologii, země se potřebuje regenerovat. Země musí brečet, když vidí jak se chováme.

14. Je zde také sporný bod, nad kterým jsem dlouho přemýšlel, ale nenašel jsem ideální řešení. Finanční systém naprosto fatálně omezuje rozvoj lidstva. Problém je ovšem v lidech a ne systému jako takovém. Navíc nevím, jak dobře by fungoval třeba systém směny věcí v naturáliích atd. Finanční systém velice úspěšně svádí k chamtivost, bezohlednosti, lhaní ..... ovšem za aktuálního stavu myslí lidí nevím o alternativní náhradě.

15.Cíl, který je velice žádoucí ale i vzdálený, je osvobození světa od válek. Války a zbrojařský průmysl patří k největším byznysům na Zemi. Teprve, až utichnou všechny zbraně, bude mít celý svět co jíst. Samozřejmě vývoj zbraní musí prozatím zůstat, ale nesmíme je používat proti sobě.

16. Pro uskutečnění těchto bodů bude také nutné sehnat mocné a vlivné spojence, ať už určité státy nebo jednotlivé osoby. Když tyto kroky začne realizovat jedna země je pravděpodobné, že tento pokus selže. Samozřejmě to, že bych rád zničil nejodpornější a zároveň nejvýnosnější byznysy světa, se asi nebude líbit hodně vlivným lidem. Proto je velice důležité, vymyslet efektivní obrany, jak zůstat na živu, alespoň pro potřebnou dobu, než se ideje rozšíří. Vše zaleží na tom, jak bude celý plán realizován, je potřebná velká rafinovanost a naprosto detailní plán. Nic ovšem nejde dělat bez podpory lidu, zde se musí začít.

 

Uvedené body berte s rezervou, jsou to

Subjektivní názory, objektivního myšlení

S pozdravem Viktor Svoboda

 

 

 

Facebook komentáře