Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání trestného činu v souvislosti s vládním návrhem církevních restitucí

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • hus
Hnutí za přímou demokracii podalo trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání trestného činu v souvislosti s vládním návrhem církevních restitucí.

Trestní oznámení bylo podáno u Krajského zastupitelství v Brně.

 

Hnutí za přímou demokracii považuje akceptaci finančního nároku Církve římskokatolické, jehož výši si podle veřejně dostupných informací stanovují představitelé této církve sami, vládou ČR a následně i Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR za porušení povinnosti při správě státního, tj. našeho společného majetku.

I když za hlavní problém považujeme nemorálnost tohoto nároku ze strany církve, která zde po staletí představovala utlačovatelskou totalitní instituci, jak jsme již zdůraznili ve svém předcházejícím tiskovém prohlášení (viz zde: http://www.hzpd.cz/skandalni-cirkevni-restituce/ ), považujeme za důležité i soudní projednání těchto nároků a veřejné a důkladné objasnění všech právních aspektů této kauzy.

Proto se připojujeme k trestnímu oznámení paní Lenky Procházkové a mnoha dalších a žádáme důkladné vyšetření celého tohoto případu orgány činnými v trestním řízení a jeho případné předání soudu.

Milan Valach

mluvčí Hnutí za přímou demokracii

www.hzpd.cz

Facebook komentáře