Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Tisková zpráva studentské iniciativy Inventura demokracie

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Inventura demokracie vyzývá k vyslovení nedůvěry Rusnokově vládě

Česká republika prožívá politicky turbulentní dobu. Máme úřednickou vládu, jež stále nemá potvrzenou důvěru v demokraticky zvolené Poslanecké sněmovně, a přesto činí dalekosáhlá a významná rozhodnutí, ke kterým v současné době nemá mandát a která významně ovlivňují fungování řady institucí i politické a společenské klima v ČR.

  • tiskova-zprava-studentske-iniciativy-inventura-demokracie

Inventura demokracie se proto před klíčovým hlasováním o důvěře rozhodla upozornit na nelegitimní kroky Rusnokovy vlády a vyzvat poslance, aby při středečním hlasování o důvěře vládě hlasovali proti. Inventura demokracie proto vyzývá všechny, kterým vadí nekompetentní a nebezpečné personální kroky současné vlády a kterým není situace v této zemi lhostejná, aby se zúčastnili protestního shromáždění dne 6. 8. 2013 od 19 hodin v Praze na Klárově v parku u metra Malostranská. Demonstrace se připojuje k nesouhlasu ze strany kulturní obce i představitelů stran napříč politickým spektrem, jež na rozdíl od členů současného Rusnokova kabinetu mají legitimitu vzešlou z řádných demokratických voleb.

„Nejsme zastánci žádné politické strany ani hnutí. Cítíme pouze elementární nutnost ozvat se a vyjádřit svůj nesouhlas s dosavadními kroky současného vládního kabinetu, jejichž prozatímním vrcholem bylo odvolání ředitele Národního divadla Jana Buriana. Je však jasné, že čistky se nezastaví u Českých drah nebo Národního divadla a že tato vláda bez jakéhokoliv mandátu plánuje dosazovat své lidi do všech klíčových státních institucí,“ říká Kristýna Opletalová z Inventury demokracie.

„Rozhodnutí premiéra Rusnoka o zrušení odvolání Jana Buriana je nejen ukázkou neschopnosti ministra kultury Balvína, ale i nekompetentnosti celé vlády a jejího pokusu o ovládnutí ministerstev a dalších klíčových státních institucí. Nekoncepčnost uskutečněných kroků hrubě narušila důvěru v odbornost a schopnost Rusnokovy vlády zklidnit rozjitřenou politickou situaci a úspěšně vládnout této zemi,“ dodává Jakub Lelek.

Opletalová doplňuje: „Vyzýváme všechny poslance, aby této vládě nevyjadřovali důvěru. Jsme přesvědčeni, že takto flagrantní porušení dosavadních zvyklostí demokratického vládnutí v naší zemi nesmí pokračovat. Rusnokova vláda svými dosavadními kroky i kontroverzním personálním složením znevážila význam slova odborník a ukázala, že si nezaslouží důvěru Poslanecké sněmovny k tomu, aby ve svém politickém experimentu řízeném z Hradu dále pokračovala.“

Za Inventuru demokracie

Kristýna Opletalová a Jakub Lelek

Facebook komentáře