Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Prohlášení DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT k zveřejnění první desítky kandidátů do nadcházejících eurovoleb

Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT představila první desítku svých kandidátů do eurovoleb, které se budou konat 7. a 8. června 2024. Je v ní devět žen a jeden muž.

Jedničkou na kandidátce a volební lídryní za DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT stala předsedkyně Pražského spolku ochránců zvířat a vedoucí kočičího útulku Kocour Felix Mgr. Hana Janišová. Na druhém místě je předsedkyně spolku Psí senioři v nouzi Mgr. Vendula Wolfová, na třetím pak vedoucí a kynolog psího domova Pod křídly anděla, předsedkyně spolku Zastavme utrpení, ochránkyně práv zvířat Larisa Zankerová. Na čtvrtém místě aktivní dočaskářka a ochránkyně zvířat Ing. Oĺga Bruncková. Na pátém místě právnička, členka České ornitologické společnosti, přispěvatel World of Dogs-Bosna a OBRAZ-Obránci zvířat Mgr. Petra Bártová. Na šestém místě vedoucí záchranné stanice S.O.S. Život pro koně Blanka Filipová. Na sedmém místě ochránkyně zvířat, členka Animal Rescue, Help Animals, Tlapky v nouzi, Pomáhej zvířatům, Adoptuj psa Jana Johanidesová. Na osmém místě zakládající člen spolku HeRo Pomoc bez hranic Jaroslav Sepp. Na devátém místě úřednice, podporovatelka spolku Prales dětem, Oceán dětem, OBRAZ-Obránci zvířat, Jezevčíci v nouzi a dalších záchranných stanic zvířat Ing. Lucie Vavříková a na desátém místě učitelka cizích jazyků a ochránkyně zvířat Mgr. et Mgr. Nikola Vavřincová.

  • prohlaseni-dsz-za-prava-zvirat-k-zverejneni-prvni-desitky-kandidatu-do-nadchazejicich-eurovoleb

DSZ- ZA PRÁVA ZVÍŘAT jde do nadcházejících eurovoleb s plnou kandidátní listinou, resp. s 28 kandidáty. Z toho je 25 žen a 3 muži, tzn. 90% žen a 10% mužů. První čtvrtina kandidátky je obsazena ženami, resp. na prvních sedmi místech kandidují ženy. Věkový průměr kandidátů činí 52 let (u žen 51 let a mužů 58 let). Na kandidátce je 23 ochránců zvířat bez politické příslušnosti a 5 ochránců zvířat z řad členů strany, tzn. 83% kandidátů BPP a 17% členů strany.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT je politickou stranou, která zapojuje do politiky nejvíce žen a to bez uměle vytvořených tzv. kvót. Těchto kvót některé strany využívají, aby opticky vylepšily své kandidátky o ženy, aniž by se tyto kandidátky aktivně zabývaly politikou takové strany. K DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT se ženy hlásí i bez těchto kvót, neboť DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT vnímají jako moderní stranu, která nabízí možnost ovlivnit dění v tomto státě, resp. v těchto volbách i EU a jako stranu, jíž není lhostejné, jak se žije nejen lidem, ale i zvířatům.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT chce uspět v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu, aby tam mohla primárně bojovat za ochranu zvířat a jejich práv, ochranu přírody, životního prostředí, ovzduší a podnebí, resp. klimatu, krajiny a kulturního dědictví.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT složila kandidátku ze svých členů a dalších osobností z řad ochránců zvířat, kteří se dlouhodobě a aktivně věnují záchraně a ochraně zvířat, popř. i přírody a životního prostředí.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT si klade za cíl prosadit důslednější ochranu zvířat, živočichů, přírody, vody, ovzduší, podnebí, životního prostředí, ale též větší práva pro zvířata, resp. jejich větší právní ochranu.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT vystupuje proti všem druhům týrání zvířat či krutému zacházení s nimi. Odsuzuje každou činnost, která způsobuje utrpení zvířat.


DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT se zasazuje o důslednější ochranu zvířat, přísnější tresty za týrání a zlepšení podmínek chovu.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT je dvacátou registrovanou politickou stranou za práva zvířat ve světě, resp. Česká republika je dvacátou zemí, ve které existuje strana zaměřená primárně na obranu práv zvířat.


NEPŘIHLÍŽEJME UTRPENÍ, ZVÍŘE NENÍ VĚC!
MLUVÍME ZA TY, KTEŘÍ SAMI NEMOHOU.
BRÁNÍME TY, KTEŘÍ SE BRÁNIT SAMI NEDOKÁŽÍ
CHRÁNÍME ZVÍŘATA A JEJICH PRÁVA.

 

ŘV DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT

V Domažlicích 25. 4. 2024

https://dsz321.webnode.cz/…24/

***
FB stránky DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT:
https://www.facebook.com/DSZ-ZA-PR%C3%81VA-Zv%C3%AD%C5%99at-2390059371038158


FB stránky Demokratičtí zelení: https://www.facebook.com/destze

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře