Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Prohlášení DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT k požadavku na zrušení Taxisova příkopu a úpravám dalších nebezpečných překážek pro závody koní na Velké pardubické steeplechase

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT připomínala, že se jedná již o 26. oběť obávané překážky a že za historii závodů přišlo o život více jak padesát koní. Poukázala tak na nebezpečnost překážky tzv. Taxisova příkopu, na kterém dochází ke zranění a úmrtí zvířat opakovaně. Z tohoto důvodu považuje DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT za nutné tuto překážku ze závodu vypustit, tzn. ji zrušit. 

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT upozornila, že nebude-li na její výzvu včas a řádně reagováno, hodlá využít všech zákonných možností, případně se obrátit na mezinárodní organizace zabývajících se ochranou zvířat.

  • prohlaseni-dsz-za-prava-zvirat-k-pozadavku-na-zruseni-taxisova-prikopu-a-upravam-dalsich-nebezpecnych-prekazek-pro-zavody-koni-na-velke-pardubicke-steeplechase

V reakci na výzvu DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT byla již skoro 7 000 petenty podepsána petice za zrušení Taxisova příkopu pro závody koní na Velké pardubické a zmírnění dalších nebezpečných překážek občany, kterým není též lhostejné zbytečné mrzačení a umírání koní na tzv. „smrtící pasti“ oficiálně nazvané Taxisův příkop.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT připomíná, že v anketě na známém webovém portálu se vyjádřila jasná většina pro zrušení Taxisova příkopu. V otázce "Měl by se zrušit Taxisův příkop" totiž hlasovalo 61% občanů pro odpověď „Ano – je zbytečné, aby na něm umírali koně“, 5% občanů pak pro odpověď „Zrušit by se měla celá Velká pardubická“. Pouze třetina hlasujících by byla pro zachování Taxisova příkopu. Ankety se zúčastnilo 7 551 občanů.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT konstatuje, že doposud nebylo ze strany odpovědných a spoluzainteresovaných institucí a orgánů veřejné moci reagováno jinak než pouze odpovědí o zřízení expertní komise, která se bude tématem průběhu dostihů a Taxisova příkopu, včetně případných úprav překážky, zabývat. Vzhledem k této skutečnosti, pokud tedy nedojde k vypuštění překážky s názvem Taxisův příkop a zmírnění dalších nebezpečných překážek, využije DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT další zákonné možnosti, které připadají v úvahu, a obrátí se s žádostí o pomoc na mezinárodní organizace a instituce zabývající se ochranou zvířat.

NEPŘIHLÍŽEJME UTRPENÍ, ZVÍŘE NENÍ VĚC!

MLUVÍME ZA TY, KTEŘÍ SAMI NEMOHOU.

ŘV DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT

V Domažlicích 6. 10. 2023 

Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT před třemi lety důrazně žádala kompetentní orgány veřejné moci a další právnické i fyzické osoby, které s tímto případem mají cokoliv společného, popř. mají možnost spolurozhodování či ovlivňování fungování Velké pardubické (Velká pardubická steeplechase), aby urychleně reagovaly na úmrtí koně Sottoventa při posledním závodu a přijaly opatření, jimiž obdobným událostem v budoucnu zamezí.

Petice ke zrušení Taxisova příkopu a úpravě dalších nebezpečných překážek:
https://www.petice.com/petice_ke_zrueni_taxisova_pikopu_pro_zavody_koni_na_velke_pardubicke_a_zmirnni_ostanich_nebezpenych_pekae

Komentáře signatářů petice:
https://www.petice.com/signatures_with_comments.php?petition_id=292127
--
idnes: Kůň je dnes pro žokeje jen stroj, říká Josef Váňa: /Resumé: pro žokeje je tedy kůň pouze věc & stroj - pro nás je kůň naopak živá bytost & kamarád/
https://www.idnes.cz/…fro

"Velká pardubická" od skupiny ST:
https://www.youtube.com/…kTM

text písně "Velká pardubická" od ST:
Jako každej podzim
sjížděj se do Pardubic
milovníci jatek a je jich čím dál tím víc,
v dostihovým areálu davy bouří,
koně stojí na startu
a z nozder se jim kouří.

Všem v žilách tuhne krev,
koně už vyrazili,
každej má favorita,
na kterýho si vsadili,
skáčou překážku
a jeden špatně skočil,
jezdec padá na zem,
teď už pro něj závod skončil.

Ref.:
Velká pardubická,
podívaná pro tisíce lidí,
pro zkurvenej byznys
jdou na smrt, všichni na smrt.

Pokusil se vstát,
má asi nohu zlomenou,
ostatní jedou dál
a jezdci je bičíkem řežou,
maj krvavý rány
a cítí hroznou bolest,
jezdci však mlátí dál,
za každou cenu musí dojet.

Blíží se už Taxis,
překážka smrti,
kůň doskočí na zem
a klouby mu to drtí,
lehkej odraz,
letí přes překážku proutěnou,
pět metrů dlouhej příkop,
tam končí na kolenou.

Ref.:
Velká pardubická,
podívaná pro tisíce lidí,
pro zkurvenej byznys
jdou na smrt, všichni na smrt.

Bez známky života,
leží kůň v příkopu,
zabíjení zvířat je znakem pokroku,
co je to za tradici,
desítky mrtvejch koní,
pro naši zábavu,
pro naše pobavení.

Ty lidi nechápou,
že koně běží smrti vstříc,
zničme špinavej byznys,
zabraňme mrtvejm koním z Pardubic.


***

FB stránky DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: https://www.facebook.com/…783

FB stránky Demokratičtí zelení: https://www.facebook.com/…tze

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře

Související články