Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Proč jsem se rozhodl voliti Avatara

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Předně bych rád upozornil, že se nejedná o žádnou volební agitku, jen o polemiku a moje pocitové výlevy.

1. Jsem převelice nasrán a chtěl bych, aby to celá Evropa VIDĚLA.

2. Není to Losna ani Mažňák.

  • proc-jsem-se-rozhodl-voliti-avatara

Jsem strašlivě nasrán kvůli velké části lidí, se kterými sdílím státní příslušnost. Většina jich totiž totálně dlabe na hodnotu, která pro mě představuje jednu z nejvyšších, a to svobodu. Svoboda je většině individuí ukradená, hlavně aby měli plnej košík v Lidlu a v obýváku LEDkový elcédéčko voe ve slevě, aby bylo na čem sjíždět zprávy s Karlem Voříškem, ale ne, sorry, to je teďkon vlastně estébák a s takovými musí naše strana, sorry, televize zatočit. Pro mě znamená Svoboda hodně a vidím, jak mi ji současný establishment ruku v ruce s Eurosvazem salámovou metodou odkrajuje.

Z vystupování prezidentských kandidátů se mi jediný Franz jeví jako člověk, co si svobody opravdu váží a respektuje ji, a navíc má právnické vzdělání, tak věřím, že má o svobodě a právním státě poměrně konkrétní představy. Jeho obličej pro mne neznamená vadu na kráse, právě naopak. Dospěl jsem totiž k názoru, že v šílené době je třeba šílených činů (ovšem nenásilných!) a zvolit prezidenta, který vzhledem jakoby ani nebyl lidskou bytostí, přičemž má náplň hlavy vysoce nadprůměrnou mi přijde jako vhodně šílené. Aby bylo však jasno, dle mého názoru se Franz nevyjadřuje o současné EU s jakoukoliv polaritou, pouze ve velmi obecné rovině. Neberu ho jako protiuhnijní protest, beru ho jako jistou formu vzpoury celkově.

Sice patřím již nějakou dobu mezi příznivce Strany svobodných občanů, která do prezidentských voleb delegovala Ladislava Jakla, necítil jsem však přesvědčení, že by byl pro tuto kandidaturu vhodný. Popravdě jsem byl velmi zklamán, že Svobodní nevybrali výraznějšího kandidáta, kterých by se ve straně pár našlo (možná neměli sami zájem, nevím). Tak jako tak jsem opravdu nenalezl důvod, proč bych ho chtěl volit, „Proč ne?“ je pro mne velmi slabým argumentem. Kdosi se na FB profilu strany pozastavoval nad tím, že nebyli členové a příznivci ve sběru podpisů aktivnější a bylo mu velmi trefně odpovězeno, že příznivci této strany se cítí být svobodnými bytostmi a nebudou dělat z rozkazu či doporučení něco, o čem nejsou sami přesvědčeni. Ani já jsem nebyl přesvědčen, takže by bylo nanejvýš pokrytecké,  někoho takto agitovat.

K Franzovi jsem si našel cestu velmi pozvolna a snad nemám k této volbě ani racionální důvody, spíš jen cítím naději, že když získá Vladimír Franz významnější podporu, něco se stane, ale co to bude, to sám nevím. Možná si budu v případě jeho zvolení posléze říkat „Co to ten magor proboha vyvádí?“, ale co můžu ztratit. Osobně bych považoval za totální prohru ideálů, které vyznávám to, kdyby byl zvolen prezidentem Jan Fischer. Ten je totiž dokonalou ikonou dnešní Evropy, té Evropy, která mne tak převelice sere. Pokud by se Avatar dostal aspoň do druhého kola volby, dospěl bych k názoru, že to s námi není zas tak špatné a že jsme schopni poměrně originální vzpoury. 
Takže všem přeji šťastnou ruku a lepší zítřky, snad se jich někdy dočkáme.

Lauf
 

Facebook komentáře