Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Podpisová akce Minority Safepack - už jen do 3. 4.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Milí přátelé Lužice,

v návaznosti na prosbu našich lužickosrbských přátel vás žádáme o podpis online petice Minority Safepack.

  • podpisova-akce-minority-safepack-uz-jen-do-3-4

Iniciativa usiluje o to, aby Evropská unie "přijala soubor legislativních aktů s cílem zvýšit ochranu příslušníků národnostních a jazykových menšin a posílit kulturní a jazykovou rozmanitost Unie. Tyto akty by měly obsahovat opatření týkající se regionálních a menšinových jazyků, vzdělávání a kultury, regionální politiky, zapojení občanů, rovnosti, mediálního obsahu, jakož i státní podpory poskytované regionálními orgány".

Tedy zatím nejde o konkrétní požadavky, které by měl Evropský parlament schvalovat, ale o výzvu, aby se problematikou detailně zabíral. Zkrátka o upozornění, že v EU žijí i autochtonní (původní) menšiny, které si zaslouží pozornost a péči.

Aby se peticí zaobíral Evropský parlament, je třeba sesbírat do 3. dubna milion podpisů občanů EU. Aktuálně jich je pohromadě 849 888. Petice tedy má reálnou šanci na úspěch. Občané České republiky dosud poskytli jen něco přes 100 podpisů, což je maličko. A tak chceme-li pomoct právě třeba Lužickým Srbům, podepišme.

Je to prosté: na odkazu http://www.minority-safepack.eu/ po kliknutí na tlačítko "Sign Here" se vám otevře česká stránka s peticí a snadno vás navede dál. Prosím také, šiřte odkaz dále, už moc času nezbývá.

Děkujeme my, tedy předsednictvo SPL, a především děkují přátelé ze srbské Lužice.

Lukáš Novosad a Eliška Oberhelová

-- 

Společnost přátel Lužice

U Lužického semináře 13, 118 00, Praha 1

www.luzice.cz

Facebook komentáře