Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Piráti svědky nesmyslné státní byrokracie. V otevřeném dopise kritizují šikanu Finanční správy ČR

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Praha, 12. července 2017 - Když chce podnikatel přihlásit svou novou firmu k DPH, musí se v dnešní době připravit na nemalé obstrukce ze strany Finanční správy ČR. Reálně se o tom nyní přesvědčili i Piráti. Jejich firma 1. Pirátská s.r.o., která prodává svým příznivcům reklamní předměty v právě probíhající předvolební kampani, totiž stojí před celou řadou absurdních požadavků, kterými úřad podmínil registraci firmy k DPH. Velkou část těchto formalit navíc zavedl Andrej Babiš. Piráti proto úředníkům dnes odeslali otevřený dopis.„Teď, po čtyřech letech šikany, Andrej Babiš sní o tom, jak mávnutím proutku vytvoří přívětivé prostředí. Nevím, proč to za ty čtyři roky neudělal. Vždyť všechna ministerstva, která to udělat mohla, kontroluje on,“ uvádí v otevřeném dopise finančnímu úřadu Štěpán Štrébl, volební manažer Pirátů a prokurista pirátské firmy.

  • pirati-svedky-nesmyslne-statni-byrokracie-v-otevrenem-dopise-kritizuji-sikanu-financni-spravy-cr

Finanční úřad chtěl po 1. Pirátské s.r.o. do 15 dnů doložit řadu formalit a informací, které jiné úřady obdržely již před pár týdny. Například se jedná o informace o sídle subjektu, kterým disponuje Živnostenský úřad, jež by bez tohoto údaje nemohl vydat oprávnění. Piráti museli dále doložit i adresu skladovacích prostor, materiální a personální zdroje i jména obchodních partnerů. Informace v angličtině o dovezeném zboží museli být přeloženy pro finanční úřad do češtiny.

Anabáze s registrací k daním ilustruje peripetie, kterými si musí malí podnikatelé v Česku projít. Bývalý ministr financí vyhrožuje, uráží novináře a vypráví do veřejnoprávního média o tom, kdo kdy viděl, aby mu stát kontroloval příjmy. A mezitím musí každý, kdo chce podnikat v souladu se zákonem, duplicitně dokazovat i ty největší podrobnosti. Andrej Babiš ve svém snáři teoretizuje o přívětivém prostředí, ale během úřadování firmám pouze rozšířil byrokratické povinnosti,“ dodává lídr Pirátů Ivan Bartoš.

Realita je bohužel taková, že podnikatele v blízké době čekají i další obstrukce, kterými budou podávání měsíčního přiznání k DPH a kontrolních hlášení.

Pirátská strana nesmyslnou šikanu zastaví. Po úřadech mají obíhat data, nikoliv lidé.

Plné znění otevřeného dopisu naleznete na stránkách PS.

 

Kontakt na volebního manažera:

Štěpán Štrébl

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: +420 776 76 44 22

 

Facebook komentáře