Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Piráti nesouhlasí se zpoplatněním technické normy k elektronické fakturaci

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Praha, 2. října 2017 – Podle nového zákona o veřejných zakázkách musí úřady přijímat elektronické faktury, ale hrozí, že standard těchto faktur nebude bezplatně dostupný. Senátor Libor Michálek (nestranný za Piráty) se proto obrátil na ministra průmyslu Jiřího Havlíčka s žádostí o vysvětlení, zda Úřad pro technickou normalizaci požaduje peníze za technickou normu k elektronické fakturaci. Podle České pirátské strany je nutné, aby ministr věc řešil s předsedou úřadu. Aspoň tato norma, která je právně závazná, by měla být podle Pirátů bezplatně k dispozici na webu (jako je na webu už např. norma ČSN 73 6110 - Projektování místních komunikací - zveřejněná na webu Ministerstva pro místní rozvoj).

  • pirati-nesouhlasi-se-zpoplatnenim-technicke-normy-k-elektronicke-fakturaci

Senátor Libor Michálek k tomu říká: "Nepovažuji za vhodné, aby zásadní dokument pro digitalizaci státu byl dostupný jen na základě zaplacení poplatku Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví."

Kandidát za Piráty v Praze Jakub Michálek (který není se senátorem Michálkem příbuzný) k tomu dodává: "Piráti prosazují bezplatnou dostupnost všech technických norem. Nechápu, jak může chtít vláda vybírat poplatky za něco, co úřadům přikazuje používat. Svobodné a vzdělané společnosti nejvíc poslouží, když budou technické normy bezplatně veřejně dostupné. Nesouhlasím s tím, aby pražský Magistrát a tisíce dalších úřadů musely upravovat informační systémy podle normy, kterou si úředník nemůže najít na webu."

 


Kontakt:

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek,

předseda klubu Pirátů v zastupitelstvu hl. m. Prahy

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank" rel="noopener">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 775 978 550

Česká pirátská strana

krajské sdružení Pirátů Praha

http://praha.pirati.cz

 

 

-- 

Karolína Sadílková
Kontaktní osoba pro novináře
 
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." target="_blank" rel="noopener">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Direct: +420776505557 
 

Facebook komentáře