Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Otevřený dopis prezidentu České republiky

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • klaus-necas
Kancelář prezidenta republiky

Prezident ČR

Václav Klaus

Pražský hrad

119 08 Praha 1

Předseda vlády ČR

Petr Nečas

nábřeží Edvarda Beneše 128/4

118 00 Praha-Malá Strana

Pane prezidente,

 

dovolím si Vám napsat potřetí a naposledy. Nereagoval jste na můj dopis z 26. 5. 2010, ve kterém jsem Vás a pana ministra financí Miroslava Kalouska upozornil poprvé na závažný stav politiky a morálky v České republice, na rozkrádání a nezodpovědné zadlužování ČR. Mohl jste se už před 2 lety jako politik distancovat od všech krádeží z doby privatizace a vyslovit se za jejich vyšetření. Odpověděl mi za Vás pan Jákl, který mi napsal, že situace v naší zemi není tak černá, jak jsem líčil ve svém dopise. Možná jste už pochopili. Situace v naší zemi je černější, než jsem tenkrát napsal.

Napsal jsem Vám, pane Klausi, ještě 26. 5. 2011, tj. za rok. V dopise jsem Vám uvedl příklad, jak o Vás jiní píší podle mého vkusu neslušně. Byl jsem již konkrétnější a předpověděl jsem Vám, že budete jednou souzen, když ne soudem, tak historií a to nebude nic hezkého. To už jste mi nedopověděl.

Připomínám ještě jednou, po dvou letech, naposledy. Měl byste se distancovat pane Klausi od současné nečinnosti Policie ČR a státního zastupitelství v případech trestných činů spáchaných při privatizaci a korupci, které nechávají orgány činné v trestním řízení úmyslně promlčet. Měl byste se distancovat od plýtvání penězi v ČR, za které odpovídá vláda ČR, od vysokých, nezasloužených platů, zlatých padáků, za kterými nejsou žádné výsledky. Měl byste se vyjádřit ke sporům mezi ministrem vnitra a policejním ředitelem, mezi nejvyšším státním zástupcem s vrchním státním zástupcem a k celkové atmosféře ve společnosti, která vyplývá z nečestného jednání našich politiků, z mafiánského klientelismu, z nepotrestané korupce, nečistého financování politických stran a z poklesu morálky, na kterém jste se sám významně podílel celých 20 let.

Pokud tak neučiníte, měl byste zvážit odstoupení ze své funkce. Mělo by to pro Vás jednu výhodu. Byl byste prezidentem, který by uznal, že zklamal většinu občanů ČR a podle toho se zachoval jediným možným, čestným způsobem. Ukázal byste, že jste pochopil, že jste udělal chyby a byla by tu naděje do budoucna, že bychom si Vás jako občané mohli aspoň za to poslední Vaše gesto vážit, když to nebude za nic jiného, co jste za 20 let předvedl.

Pane předsedo vlády,

píšu i Vám, protože máte s prezidentem ČR k sobě velmi blízko a nesete odpovědnost za totéž. Měl byste si uvědomit, že jste se 2 roky podílel na tom, že máte dnes 75% nedůvěru občanů. Chtěl bych Vás vyzvat k přehodnocení Vaší parlamentní jistoty většiny hlasů pro podporu vlády. Věřím, že jste vnímavý a sledujete od začátku roku protesty občanů s požadavkem na odstoupení vlády, které prezentují občané na náměstích a v řadě článků na internetu a v denním tisku. Nemusíte věnovat tomuto dopisu pozornost, ale dovolím si také k Vám jednu prognózu. Čím déle budete chtít tuto vládu udržet u moci, tím více zadlužíte a necháte rozkrást ČR, tím více poškodíte svou politickou stranu ODS a možná způsobíte její zánik. Na druhou stranu pomůžete velmi významně k návratu komunistů. Takže také možné řešení.

Pokud máte v sobě ještě nějaký zbytek slušnosti, měl byste uznat, že současný stav je pro Vás více trápení než vládnutí. Nebudu sepisovat žádnou petici proti vládě. Doporučuji Vám, abyste si přečetl pozorně ty petice, které téměř denně dostáváte na úřad vlády.

Zřejmě, pane předsedo vlády, nevnímáte zcela dobře situaci téměř 75% občanů, kteří nedosahují průměrného platu a nevnímáte situaci půl milionu nezaměstnaných a 2,5 milionů důchodců. Zejména už kvůli těmto lidem, kteří se nemají jak bránit a jsou starší než Vy, pane předsedo vlády, něco pro republiku udělali, když mohli pracovat, vyzývám Vás, nenechte je demonstrovat zbytečně 30. 5. 2012 a odstupte.

Je Vás nedůstojné, aby staří lidé, mnohdy bezmocní, invalidní důchodci a zdravotně postižení lidé se museli na náměstích dožadovat, abyste si jich všimnul. Bude to zřejmě poprvé v historii ČR, kdy budou na náměstích lidé s hůlkami a s berlemi v takovém počtu s průměrným věkem hodně nad 65 let, které budou podporovat studenti a občanské iniciativy.

Pane předsedo vlády Nečasi, přeji Vám hodně sil ke správnému rozhodnutí. Nepodceňujte prosím občany ČR. Zachovejte se správně a čestně. Odejděte.

Dne 16.5.2012 Václav Princ, U Pily 698/18, 370 01 České Budějovice

Facebook komentáře