Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

OTEVŘENÝ DOPIS POSLANCŮM A MÉDIIM: VÝZVA K DEMISI VLÁDY

  • parlament_cesky
Vážené paní poslankyně!

Vážení páni poslanci!

Občanské iniciativy čím dál více vystupují proti každé vládě, která svými kroky dopouští vážné zhoršení ekonomické a sociální situace a smižování životní úrovně občanů a jejich rodin.

 

Demokracie není o tom, jít jednou za čtyři roky k volbám. Politici jsou zaměstnanci voličů
a měli by po celé své volební období naslouchat názorům, zájmům a potřebám občanů, zejména jejich reakcím na dopady vládních rozhodnutí. Potvrzuje se pravda, že je nutné zavést do našeho ústavního a právního systému základní prvky přímé demokracie, a to takové, kdy bude uzákoněna odvolatelnost amorálního politika, který nemá v sobě dostatek cti a etiky, že ani po aférách, jakými byly ProMoPro, Opencard nebo desítky milionů Kč na účtu manželky kmotra ODS ze státních dotací
od Státního rybářství v Třeboňi.

21. dubna 2012 nebývalé množství občanů na demonstraci vyjádřilo své vážné výhrady proti způsobu a výsledkům vládnutí.

Demonstrace upozornila, že lidem vadí, že asociální kroky a škrty provádí vláda, která sama připouští rozkrádání veřejného majetku. Mnohé reformní kroky provází vážné podezření, že jsou dělány jako zakázky na přelití veřejných peněz do soukromých firem.

Takováto vláda ztratila důvěru občanů.

Takováto vláda nemá morální schopnost poctivě dokončit své volební období.

Takováto vláda bez důvěry nemůže provádět nevratné reformní kroky, které poškodí většinu obyvatel.

Vážení zákonodárci, jménem účastníků demonstrace 21. dubna 2012 a dalších protestů se na Vás obracím s plnou vážností - takováto vláda si nezaslouží ani vaši důvěru. Přestože ji získala 27.4.2012 podloudně a pomocí odpadlíků ze strany Věcí veřejných, kteří se s ambiciózní, sebestřednou a politicky nevyzrálou vicepremiérkou Karolínou Peake dohodli na pokračování vlády i přesto, že žádná platforma ani budoucí strana LIDEM nedostala právě od těchto lidí mandát na pokračování vlády. Poctivé by bylo si přiznat, že právě proto, že mandát na pokračování vlády s nějakým slepencem poslanců pod názvem LIDEM bez podpory občanů, je tato Nečasova vláda nelegitimní !

Nešťastné je i to, že soustavně dělíte občany na levici a pravici. Občané už toho mají dost! Nejsme ovce, aby jste nás neustále podváděli! My, občané ČR, dělíme občany a politiky na poctivé a nepoctivé, čestné a nečestné, morální a amorální. Pokud nechcete Vy patřit k právě k těm druhým, přiznejte si, že se stala někde chyba. Přímá demokracie funguje ve Švýcarsku už od roku 1291 a nevidíme důvodu, proč by nemohla fungovat i v ČR. Jen nám nesdělujte, že Češi nejsou chytří jako Švýcaři, dopustili by jste se stejné chyby jako kdysi člen ÚV KSČ Štěpán, kdy jej lidé museli vypískat skandováním hesla: " Nejsme děti! ". To by se Vám taky lehce mohlo stát, pokud tvrdošijně budete tvrdit, že prosazování přímé demokracie do života naší společnosti je podkopávání demokratických principů !

Občanské iniciativy v ČR Vás tímto žádají, aby jste neprodleně do Ústavy ČR a dalších zákonů zakomponovali pasáže, týkající se politického systému, založeného na soutěži osobností a nikoliv politických stran, zavedením všeobecného, pro parlament a vládu závazného a občany vyvolatelného referenda a odvolatelnosti reprezentantů, tj. politiků, soudců, státních zástupců atd., v případě, že se dopustí amorálního jednání v jakékoliv politické, hospodářské či jiné aféře.

Pokud poté vláda odstoupí a budou vypsány předčasné parlamentní volby do Poslanecké sněmovny ČR podle již nových zákonných pravidel, výše naznačených, pak je možné teprve obnovit důvěru občanů v politiku a v novou politickou scénu, která bude očištěna od marasmu, do kterého se dostala nestandardním klientelistickým a prokorupčním chováním politických stran a jejich vlivných členů.

V případě, že dosavadní vládní koalice nebude na tento apel brát zřetel, lze předpokládat, že občanské iniciativy, odbory, politická sdružení a mimoparlamentní politické strany budou zvyšovat různými způsoby tlak na současnou vládu tak, aby byl dosažen její pád !

S pozdravem Pravda je na naší straně!

za vedení koordinačních center a občanských iniciativ s Holešovskou vizí

mluvčí OIČNZ Jiří Bezák

Kontakt:

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V Praze 8. května 2012

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře