Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Nová vlna tlaku na ratifikaci Istanbulské úmluvy za pomoci mediálních lží a manipulací - zapojte se znovu do naší kampaně

S nástupem nové vlády složené z koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) si politické neziskové organizace opět brousí zuby na ratifikaci Istanbulské úmluvy v domnění, že u nové vlády najdou dostatečnou podporu. Pomalu se rozjíždí kampaň, která svojí agresivitou nemá obdoby. Kampaň, která je doslova založená na lžích a manipulacích, které zveřejňují například Česká televize nebo Aktuálně.cz.

  • nova-vlna-tlaku-na-ratifikaci-istanbulske-umluvy-za-pomoci-medialnich-lzi-a-manipulaci-zapojte-se-znovu-do-nasi-kampane

Více informací zde

Odsouzení násilí na ženách v samotném textu Istanbulské úmluvy skutečně stojí, ale pouze všeobecně. K Istanbulské úmluvě se váže i Důvodová zpráva vydaná Radou Evropy, která je neoddělitelnou součástí úmluvy a teprve právě zde se lze dočíst, co je vlastně za domácí násilí považováno a jak s ním bojovat. Z této Důvodové zprávy, která není ničím jiným, než detailně rozepsanou Istanbulskou úmluvou jasně a bezpochybně vyplývá, že primárně řeší implementaci genderové ideologie do národní legislativy a do Ústavy a ochrana žen před domácím násilím je pouze druhotnou záminkou k dosažení tohoto záměru.

Dokud nebude Důvodová zpráva Rady Evropy zveřejněna v českém překladu, nelze vést žádnou odbornou a veřejnou diskusi založenou na skutečných faktech. To je také důvod, proč se zájmové politické neziskové organizace i jejich spříznění političtí představitelé tomuto kroku brání. Pošlete novým členům vlády výzvu k přeložení a zveřejnění plného znění celé Istanbulské úmluvy a přepošlete tento newsletter svým známím. Výzvu můžete podepsat i v případě, že jste ji v minulosti již jednou podepsal(a), protože ji obdrží stávající členové vlády.

Výzvu zaslat zde

Je naprosto skandální, že dodnes nebyla do českého jazyka přeložena a zveřejněna Důvodová zpráva Rady Evropy, která je naprosto zásádní. Co se skutečně v kompletním znění Istanbulské úmluvy skrývá se dočtete v našem rozboru.

Rozborovou zprávu Istanbulské úmluvy stáhnout zde

Ivana Schneiderová a Zdeněk Chytra

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře