Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

NEZAPOMENEME: Vzpomínkové shromáždění

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

NEZAPOMENEME

Vzpomínkové shromáždění
na Václavském náměstí
15.března 2015
v 15 hodin

Temná historie XX. století nám dala několik lekcí:
 
  • nezapomeneme-vzpominkove-shromazdeni

1. Přepisování historie – přímá cesta k nacismu

To je začátek všech evropských fašistických režimů 20. a 30. let. Stejnou cestou dnes jde Ukrajina přepisováním učebnic o historii a hromadnými demolicemi sovětských památek. Vrcholem lží bylo prohlášení ukrajinského premiéra Jaceňuka německým médiím o „invazi SSSR do Německa a na Ukrajinu“! Chtěli bychom znát váš názor na to, stanovisko vůdce země, kde za popírání holocaustu hrozí vězení.

2. Hledání „viníků“ – typický projev nacismu

Fašistické režimy svalují všechny neúspěchy svých zemí na různé skupiny – etnické, sociální, náboženské. Kdysi roli viníků plnili Židé a komunisté, v dnešní Ukrajině je viníkem jejich neúspěchů ruské obyvatelstvo obecně a východ země.

3. Když se nacismus dostane k moci v jedné zemi, mor se rozšíří po celém světě

Nemůžete tolerovat nacismus v jedné zemi, a věřit, že bude fungovat jen v rámci jejích hranic. Vlna nacismu se rozšíří všude, překračujíc hranice kterékoliv země. Právě proto byl nacismus nazván hnědým morem. Nacismus je nutné zastavit už v zárodku, jinak přijde k Vám domů.

4. Nacismus nelze ignorovat, s nacismem je možné jen bojovat

Pokud si někdo myslí, že od ukrajinského nacismu se lze jednoduše odvrátit, přehlížet ho, ten se velmi mýlí. Povaha nacismu je taková, že i ignoraci vnímá jako podporu a jako projev své síly. Nacismus nezůstává na jednom místě, vždy jen roste a rozšiřuje se! Proto je jediný způsob, jak mu čelit – pevným a aktivním bojem proti němu.

5. Hlavní zbraní v boji proti nacismu v jeho raných etapách je pravda

Jedině pravda poráží nacismus. Kvůli podstatě nacismu a jeho nenávistné ideologii, projevující se kromě jiného i popravami nevinných lidí, bojujeme proti nacismu jako takovému. Historická pravda – to je nejlepší ochrana před  nacismem. Pokud by před mladými Ukrajinci jejich vlastní vláda neskrývala skutečnou historii jejich země a lidu, příznivců nacismu by na Ukrajině bylo méně. Současná média hrají velikou roli; ona mohou nacismus buď podporovat anebo se stavět proti němu.

Facebook komentáře