Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Národovci jednali v Olomouci o domobraně, volbách a invazi migrantů

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Olomouc – V sobotu 7. listopadu se v Olomouci sešli představitelé Národního kongresu (NK), aby jednali o současné politické situaci a společném postupu před nadcházejícími volbami. Jednání se účastnil předseda Národní demokracie (ND) Adam B. Bartoš, člen předsednictva ND František Němec, předseda Republikánské strany Čech, Moravy a Slezska (RSČMS) Jiří Dufek, místopředseda RSČMS Roman Sláma, předseda Českého hnutí za národní jednotu (ČHNJ) Jan Skácel, jednatel Monarchistického občanského sdružení (MONOS) Bohumil Šourek a někteří přizvaní členové zmíněných stran.

Z účasti se omluvili dva další představitelé NK – předseda Národní prosperity (NP) Zbyněk Štěpán a předseda České strany národně socialistické (ČSNS 2005) Karel Janko. Účastníci NK se také setkali se zástupci dalších vlasteneckých spolků, které byly na jednání NK přizvány.

  • narodovci-jednali-v-olomouci-o-domobrane-volbach-a-invazi-migrantu

NK následně přijal prohlášení ke krizi kolem nelegální migrace, ve kterém vyzval vládu Bohuslava Sobotky k demisi a prezidenta republiky Miloše Zemana k iniciování „společného jednání parlamentů České republiky, Slovenské republiky a Maďarska za účelem koordinace postupu, který by zamezil jakémukoli přísunu ilegálních migrantů“ a k jednání s nově zvolenou polskou vládou v téže věci.

NK se také vyjádřil k otázce domobrany, když s potěšením uvítal spontánní vznik domobraneckých oddílů, k jejichž zakládání vyzval už v létě, ocenil připravenost deklarovanou představiteli Československých vojáků v záloze (ČsVvz) bránit zemi před nelegální migrací a vyslovil se pro větší profesionalitu vznikající Národní domobrany ČR (ND ČR). Za tím účelem zmocnil předsedu Národní demokracie Adama B. Bartoše, aby v této věci jednal s představiteli ČsVVz o bližší spolupráci.

Celé usnesení NK čtěte zde

Představitelé NK také znovu potvrdili úmysl kandidovat v příštích volbách společně pod jednotnou hlavičkou a zabývali se praktickými aspekty takového postupu.

Po společném obědě se pak zúčastnili manifestace proti nelegální migraci, tzv. Tábora lidu, který na hlavním olomouckém náměstí uspořádala RSČMS ve spolupráci s ND.

Jan Skácel, tiskový mluvčí Národního kongresu

Celou zprávu možno nalézt zde: http://narodnidemokracie.cz/narodovci-jednali-v-olomouci-o-domobrane-volbach-a-invazi-migrantu/

Facebook komentáře