Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Nabídka politické strany DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT ohledně nadcházejících komunálních a senátních voleb

Vážení přátelé, 

politické změny v roce 1989 přinesly do České republiky možnosti jak ovlivnit a usměrnit dění ve společnosti a prosadit různé názorové proudy a myšlenky. V určité míře je možné působit na podmínky života a obecně na prostředí pro život nás všech. K udržení daného stavu nebo k prosazení případných změn je ovšem nutná účast ve volbách. Nevolit je sice také volba, volební pasivitou se ale otvírá prostor pro nejrůznější subjekty, které se svým napojením na politiky, politické strany nebo orgány státní moci snaží prosadit své cíle, které lze jen sotva označit za veřejný zájem. O působení takzvaných lobbistů, kmotrů, šedých eminencí, spekulantů a podnikatelů jdoucích tvrdě a bezskrupulózně výhradně za svými vlastními zájmy víme každý své. Korigovat mnohdy bezohledné postupy těchto lidí vedoucích k jejich vlastnímu prospěchu i za cenu nevratného poškození naší přírody nebo utrpení bezbranných zvířat je možné různými způsoby; jedním z nich je participace na zákonodárné moci umožňující legislativní cestou působit na právní prostředí v naší zemi.

  • nabidka-politicke-strany-dsz-za-prava-zvirat-ohledne-nadchazejicich-komunalnich-a-senatnich-voleb

Téměř každý rok se u nás konají nějaké volby, ve kterých mají občané možnost projevit svoji vůli a svým postojem vyjádřit souhlas, nebo nesouhlas s tím, jak jimi volení zástupci plní své sliby a prosazují zájmy svých voličů. V tomto roce na podzim se budou konat volby do obecních a městských zastupitelstev a do Senátu Parlamentu České republiky. DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT, jako jediná strana v České republice zaměřená na ochranu přírody, životního prostředí a prosazující etické zacházení se zvířaty usiluje svojí účastí v téměř každém volebním boji o přízeň voličů nabídkou programu, který se deklaratorně vymezuje proti jiným politickým stranám snažících se hesly o ochraně zvířat a přírody získat laciné politické body.

DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT v souvislosti s volbami do obecních a městských zastupitelstev oslovuje jednotlivce, spolky, sdružení, zájmové kluby a různé další organizace s výzvou k aktivnímu zapojení se do voleb a k využití možnosti lokálně přispět ke zlepšení situace v oblasti ochrany zvířat a přírody.

Jednotlivec, nebo organizace usilující o možnost aktivního vstupu do komunální politiky může narazit na omezení v podobě nutnosti zajistit si dle volebního zákona určitý počet podpisů občanů procentuálně určený celkovým počtem občanů dané obce, nebo města. Kandidatura pod hlavičkou politické strany toto znevýhodnění odstraňuje a nabízí možnost vstoupit do volebního klání jako nezávislý kandidát, nebo subjekt. DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT umožní každému kandidujícímu subjektu svobodně si zvolit název kandidátky tak, aby se v něm odrážela jeho náplň, místní určení, zaměření, aktivity, cíle, zájmy a potřeby.

Někomu se mohou zdát komunální volby nevýznamné, opak je ale pravdou. Na komunální úrovni lze nejlépe prosazovat řešení místních problémů a nešvarů. Paleta možností spojených s ochranou zvířat a přírody je nesmírně široká, jen namátkou: černé skládky, necitlivé zásahy do obecní zeleně, volně se pohybující zvířata, toulavá a bezprizorní zvířata, prosazování kastračních programů, ochrana před škodami působenými ptactvem, týrání zvířat, zřizování azylů pro hendikepovaná, stará a opuštěná zvířata, podpora útulků a záchranných stanic, znečišťování místních vodních zdrojů, znečišťování ovzduší, výstavba hospodářských a průmyslových objektů, těžební činnost v dané lokalitě, komunikace s orgány státní správy (Veterinární správy, Odbory životního prostředí, Stavební odbory), místní dopravní

situace, chemizace zemědělství a mnoho dalšího. Lze bez nadsázky tvrdit, že se téměř v každé obci najde nějaký problém v oblasti ochrany zvířat a přírody, který by si zasloužil řešení. A tyto problémy se mnohem efektivněji řeší právě v případě možnosti přímé účasti na veřejné správě. Tedy když se jednotlivec, nebo organizace může přímo podílet na rozhodování o daném problému. Takzvaně zvenčí jsou možnosti dosti omezené, přichází v úvahu snad jen apelace na místní zastupitelstvo, ne příliš účinné organizování petic, kontaktování příslušných nadřazených orgánů a institucí, nebo pořádání demonstrací.

DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT vám nabízí možnost účasti v komunálních volbách. V případě úspěchu se budete moci přímo podílet na řešení místních problémů v oblasti zacházení se zvířaty a ochrany prostředí, ve kterém žijete.

Pokud opravdu chcete něco udělat pro zvířata a přírodu ve vašem okolí a není vám lhostejné prostředí kolem vás, pojďte do komunálních voleb s DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT.

Zájemci se mohou ozvat na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ŘV DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT

V Domažlicích 18. 5. 2022

https://dsz321.webnode.cz/…eb/

                          ***

FB stránky DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT:www.facebook.com/…158

FB stránky Demokratičtí zelení: www.facebook.com/…tze

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře