Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Klausova "demokracie" škodí naší zemi.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • klaus_brta
Prezidenta Klause netrápí zprivatizování Prahy lobbisty a kmotry z ODS, jeho trápí, že se to dozvěděla i ta obyčejná lůza z podhradí. . .

Prezidenta Klause nějak zvlášť nevzrušuje, že se pražský magistrát v Česku stal symbolem korupce, ale ty "nekalé" praktiky odposlechů, které tohle svinstvo odhalily, ho údajně velice trápí.

 

Odposlechy jsou strašlivě nešťastná věc, která ničí naši demokracii". Chápu pana prezidenta, že je rozhořčen, když se ničí ta "jeho" demokracie, ale abych byl upřímný, na tu jehodemokracii kašlu. Demokracie Klausova, mafiánská, kmotrovská, opoziční, modrá, oranžová nebo fialová je mi odporná, tak jako její přivlastňování. Určitě by nebylo od věci občas panu prezidentovi význam slov demos akratein připomenout. V. Klaus se opět (jak je to u něho poslední dobou obvyklé) mýlí, demokracii neškodí zveřejnění nahrávek, ale jejich obsah. Chápu postoj V. Klause, že se mu nahrávky které poslední dobou veřejně masakrují jeho oblíbence, zajídají, ale to nic nemění na tom, že ukazují nefalšované špinavosti těchto aktérů, ať už se jmenují Janoušek, Bém, Drobil nebo Bárta.

Marně bychom hledali dalšího politika, který by měl na klientelismus, korupci a rozkrádání tohoto státu větší podíl, než má dnešní prezident. Stačí si vzpomenout na divoká devadesátá léta kupónové privatizace, kdy se mnozí bezpáteřníci s kachním žaludkem a hroší kůží přes noc stávali milionáři a o beztrestném tunelování bank, podniků, kampeliček či fondů by mohli dnes přednášet s titulem profesor i na Oxfordské univerzitě. Byl to právě V. Klaus, kdo stál za opoziční smlouvou, kdy si dvě nejmocnější strany rozdělily Českou republiku a čtyři roky kmotři plundrovali tuto zemi, jak chtěli. Zatímco V. Klaus tvrdil, že nezná žádné špinavé peníze a všechny ekonomické problémy vyřeší neviditelná ruka trhu. Jediné, co po občanech chtěl, bylo, aby si opět trochu utáhli opasky, nebouříli se proti režimu a v jednom šiku vzývali modrého ptáka.

Dnes sklízíme plody "mafianizace" ekonomiky a politiky.

O tom, že dodnes tímto způsobem funguje drtivá většina české politiky, dokazují právě zveřejněné nahrávky, které tak V. Klaus (i když je údajně neslyšel) vehementně odsuzuje. V. Klaus poslední dobou jasně ukazuje, jak je odtržen od reality běžného života a jak je pro něj nepochopitelné dnešní myšlení lidí z podhradí. Vůbec nezachytil změnu v uvažování většiny lidí, kteří už prohlédli jeho falešné hradní hrátky a začínají si čím dál tím více uvědomovat, že "klausismus" trvale škodí této zemi.

Václav Klaus není a nikdy nebyl prezidentem evropského či světového významu, on byl pouze za pomocí úplatků, slibů a zastrašování zvolen prezidentem ČR. V nekonečné touze po moci se bez jakýchkoli skrupulí opřel o hlasy komunistů, kteří jsou za tuto službičku po celou dobu jeho vládnutí naprosto nepostižitelní. Někdejší předseda Paroubek si chtěl svou moc udržet za pomocí Marťanů, prezident Klaus si svou moc udržel pomocí komunistů - marťany neznám, komunisty ano.

To, jak se staví k uniklým odposlechům a k této vládě, kdy ani jednou nekritizoval strašlivé zadlužování této země a rozkrádání veřejných prostředků, jen dokazuje škodlivost "klausismu" pro tuto zemi. V. Klaus a jeho obdivovatelé, kteří ho až se stalinistickou vírou ve svého "profesorisisma" obdivují, nikdy nedokáží tento stát přeměnit na fungující občanskou společnost žijící v právním státě. Vždyť oni to ani nechtějí, jim vyhovuje tento "fungující" systém, který je bohužel pro Česko už dvaadvacet let typický - systém mafiánského státu s kořeny sahajícími až k opoziční smlouvě.

Systém kalného klientelistického "klausismu", ve kterém se dobře dýchá různým "Janouškům" a dalším podobným parazitům, kteří žijí z výsledků práce druhých a kteří nedají na Klause a tuto vládu nikdy dopustit.

zdroj: http://kucharovic.blog.idnes.cz/

Facebook komentáře