Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jana Nečasová stáhla žalobu na Piráty + další TZ Pirátů

Praha, 12. ledna 2018 - Soudní spor mezi Piráty a ženou bývalého premiéra Petra Nečase Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) je u konce. Nečasová stáhla žalobu na Pirátskou stranu. Tu původně žalovala za umístění její podobizny na pirátském vězeňském autobuse, se kterým strana objížděli během předvolební kampaně republiku. Pirátům musí Nečasová uhradit náklady na soudní řízení. “Žalobkyně vzala žalobu v celém rozsahu zpět a to bez uvedení důvodu,” píše se v usnesení Obvodního soudu pro Prahu 3.

  • jana-necasova-stahla-zalobu-na-piraty

Chtěli bychom ještě závěrem znovu poděkovat nejaktivnější dobrovolnici pirátské předvolební kampaně paní Nečasové. I s její PR pomocí Piráti dosáhli skvělého volebního výsledku téměř 11 % a nyní mohou ve Sněmovně předkládat protikorupční legislativu tak, aby v České republice podobných kauz, jako byla ta okolo paní Nečasové (Nagyové), bylo co možná nejméně,” komentoval nově zvolený poslanec Mikuláš Ferjenčík.

 

Současně jsme rádi, že svoboda slova v této zemi přečkala další soudní spor,” dodal Ferjenčík.

-- 
Karolína Sadílková
PR Manager a kontakt pro média
 
--------------------------------------------------------------
 

Nemocnice Na Homolce tratí stamiliony kvůli nákupům přes prostředníky

Praha, 11. ledna 2018 - Nemocnice Na Homolce neukončila ani po třech letech od nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR nákupy materiálu přes prostředníky. Společnost HOLTE MEDICAL, a.s., která materiál zajišťovala, vstoupila 1. ledna 2017 do likvidace. Od té doby však uzavřela přes 900 nových smluv s nejrůznějšími dodavateli, nakoupila materiál za více než půl miliardy a opakovaně tím porušovala občanský zákoník.

Pirátská strana má k dispozici dopis, který poukazuje na nestandardní praktiky v Nemocnici Na Homolce. Zdravotnický personál v něm popisuje současný stav, ke kterému přispěl ředitel nemocnice Ivan Oliva. Ten přišel jako krizový manažer bez výběrového řízení a jeho hlavním úkolem byla právě náprava systému zásobování. Místo toho se nemocnice, která byla i za kontroverzního ředitele Vladimíra Dbalého v zisku, dostala do ztráty,” shrnuje obsah dopisu první místopředsedkyně Pirátů a poslankyně Olga Richterová, členka Výboru pro zdravotnictví.

Současný ředitel začal postupně zaměstnávat spřízněné osoby. Ekonomickým náměstkem jmenoval Martina Dařílka, bývalého ekonomického poradce Sazky. Na pozice poradců dosadil Jana Prádlera, Karla Bidla a Jiřího Mutafova, kteří měli brát odměnu 2 000 Kč za hodinu. Samotný ředitel nemocnice Oliva si přijde jako předseda dozorčí rady HOLTE MEDICAL, která je po rozhodnutí vlastní valné hromady od 1. ledna 2017 v likvidaci, na 50 tisíc Kč měsíčně. Ivan Oliva, který přišel do vedení nemocnice po Vladimíru Dbalém a Michalu Šetlíkovi, dostal nemocnici do ztráty, ačkoliv jeho úkolem byla právě náprava hospodaření.

Piráti jsou znepokojeni tím, jak je bez zájmu státních orgánů dlouhodobě porušován zákon. Důsledkem toho jsou stamiliony mizející v černých dírách – na účtech prostředníků a na účtech členů dozorčí rady firmy HOLTE MEDICAL končí statisíce. Pirátští poslanci věří, že činnost likvidátorky Jaroslavy Dlabolové nenaplňuje účel vymezený zákonem a k rukám státního zástupce podávají podnět na její odvolání: Podáváme podnět státnímu zástupci na odvolání likvidátorky Dlabolové. Ta nedostála své povinnosti, protože nadále vykonávala podnikatelskou činnost a zásobovala nemocnici  novým zdravotnickým materiálem. Likvidovaná společnost uzavřela podle portálu Registru smluv v roce 2017 přes 900 nových smluv s nejrůznějšími dodavateli. Výše uvedené jednání je zcela proti smyslu a účelu likvidace. Ministra zdravotnicí Adama Vojtěcha žádáme o odvolání ředitele nemocnice. Nový ředitel by měl být jmenován na základě otevřeného výběrového řízení,” dodává Richterová. 


Karolína Sadílková
PR Manager a kontakt pro média
 
-------------------------------------------------------------------
 

Otevřený dopis Pirátů upozorňuje na předražené IT systémy MPSV

Praha, 11. ledna 2018 – Poslanci Pirátské strany Lukáš Kolářík a Ondřej Profant dnes doručili ministryni práce a sociálních věcí Jaroslavě Němcové otevřený dopis. Upozorňují v něm na současnou tristní situaci IT systémů a na personální změny, které ohrožují fungování Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Ministryni nabídli při řešení obtíží na ministerstvu pomoc.

„Jednotlivé úřady spolu nekomunikují. Pokud maminka přechází z peněžité pomoci na mateřské na rodičovský příspěvek, musí jít nejdřív na Českou správu sociálního zabezpečení a pak i na Úřad práce. To zatěžuje jak úřad, tak občana,” říká poslanec Pirátské strany Lukáš Kolářík, který na nedostatky MPSV upozornil již v prosinci a dodává, že „celou soustavu systémů pro MPSV zajišťuje jediná společnost – OKSystem. Stojí 400 milionů ročně a částka neustále roste.”

Pirátský poslanec Ondřej Profant, který je zároveň garantem strany pro oblast digitalizace státu, vytýká vedení ministerstva především to, že dlouhodobě neřešilo zásadní technické záležitosti: „Neexistuje kontrola a stát ani neví, co se v systému děje. Neexistuje dokumentace a stát nejenže není vlastníkem provozovaného systému, ale nevlastní ani data! Jedná se přitom o citlivé osobní údaje, které by měl spravovat stát.”

Stát již vyplatil společnosti OKSystem přes 6 miliard korun a společnost je na spolupráci se státem závislá. Příjmy od státu totiž tvoří 97 % jejích tržeb. MPSV se navíc nyní rozhodlo pro personální změny. O jejich efektivitě lze spekulovat. Místo náměstka opouští Radek Baxa a na pozici poradce se vrací Oleg Blaško. Ten v roce 2013 zavedl ekonomický informační systém Gordic za 10 dní bez výběrového řízení. Audit provedený v roce 2014 potvrdil, že nebyly zajištěny ani základní provozní smlouvy. Dalšími problematickými osobami okolo ministryně Němcové jsou náměstkyně Marie Bílková a bývalý ředitel ČSSZ Vilém Kahoun. Ti figurovali v několika trestních oznámeních podaných samotným ministerstvem.

Piráti proto ministryni žádají o vysvětlení personálních změn, plán dalšího postupu ve věci běžících smluv s OKSystem a o jasná pravidla ve výběrových řízeních. „Piráti jsou konstruktivní opozicí. Proto jsme nabídli možnost konzultací a další spolupráci při hledání optimálního řešení. Zlepšení fungování ministerstva je v zájmu občanů, a tedy i všech politických stran,” doplnil Profant.


Otevřený dopis naleznete v příloze mailu.

 
Karolína Sadílková
PR Manager a kontakt pro média

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře