Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

III. Prohlášení iniciativy NeUSTRčených

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Iniciativa neustrčených dnes na základě srovnání malé ukázky diplomové práce Josefa Vytlačila s knihou Jiřího Pernese došla k závěru, že Pernesova práce splňuje definici plagiátu.

Iniciativa neustrčených má k dispozici kopie obou prací.
V časopise Historie a vojenství ročník LV, číslo 2/2006 (časopis Vojenského historického ústavu Praha) byla publikována na straně 25-39 první část odborné studie „Emanuel Moravec, český nacionální socialista" od samostatného vědeckého pracovníka tohoto PhDr. Jana B. Uhlíře, Ph.D. Na straně 26 je napsáno:
"Pokus o Moravcovu biografii z pera historika Jiřího Pernese (31), jenž je navíc minimálně z poloviny převzat z diplomové práce Vytlačilovy, snad ani za životopis označit nelze. Druhá část, věnovaná Moravcově protektorátní kariéře, která netvoří ani pouhou čtvrtinu práce, je zcela povrchní a jen dosvědčuje skutečnost, že i zde autor pokračoval ve svém tematickém
rozmělňování."
(31)  Jiří PERNES, Až na dno zrady. Emanuel Moravec. Praha 1997.


Definice plagiátu dle normy ČSN ISO 5127-2003:
Norma ČSN ISO 5127-2003 definuje plagiát jako „představení duševního díla jiného autora půjčeného nebo napodobeného v celku nebo z části, jako svého vlastního".
Jinak řečeno, užití jakékoliv myšlenky v odborné práci (ať už jsme se s ní setkali v písemné, obrazové, mluvené či jiné podobě) bez uvedení jejího autora je plagiátorství. Vytvořením plagiátu porušuje jeho autor nejen základní pravida vědecké etiky, ale také Autorský zákon (zdroj: www.infogram.cz/article.do?articleId=1231<http://www.infogram.cz/article.do?articleId=1231>).


Kamil Miroslav Černý

Neela Winkelmann-Heyrovská

Mirek Vodrážka, signatář Charty 77, aktivista undergroundu


zaměstnanci ÚSTR

Facebook komentáře