Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

"Geniální" tah zpravodajství ČT24 a publicistiky Interview ČT24

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Pozvat si do zpravodajství ČT24 údajného agenta CIA Alexanrdra Vondru s jeho nezapomenutelným výrokem ,, Mě stačí v ČR jedna bota amerického vojáka", ve které sděloval, že mu o radar vůbec nejde, ke komentování a hodnocení návštěvy pana Andreje Babiše v sídle CIA, je plivnutím do tváří koncesionářů.

 • genialni-tah-zpravodajstvi-ct24-a-publicistiky-interview-ct24
Paní moderátorka Zuzana Tvarůžková spolu s panem Vondrou předvedli, jak dezinformovat veřejnost, koncesionáře, jak tlačit na prohlubování nenávisti k jiným národům. Pokud měl být naplněn tento scénář a zamlčení, co Českou republiku v budoucnosti čeká, tak nezbývá než pogratulovat. 

Paní Tvarůžkové mimo jiné  uniklo: Rusové nevzali Krym Ukrajincům, ale Američanům, míní ukajinská exposlankyně. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/majdan-ukrajina-exposlankyne-rusko-spojene-staty.A190228_115336_zahranicni_fort

My to vidíme jinak.

 
Bude to něco za něco
1) Zasedání ministrů obrany NATO 13. - 14.2. 2019  Brusel
2) Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček jednal ve čtvrtek 21. února 2019 s poradcem pro národní bezpečnost USA Johnem Boltonem. v USA.
3) Deklarace devítky 28.2.2019 pod taktovkou generálního tajemník Severoatlantické aliance Jense Stoltenberga
4) Návštěva pana Andreje Babiše v USA 7. - 8.3.2019
5) Mainstreamová média - hlídací pes demokracie?, opravdu jen pro blbé
6) A co naši čučkaři, neb agenti z řad politiků jsou ve zpravodajském žargonu označováni jako agenti s vlivem
 
Stále platí: Nechceme v ČR žádnou cizí vojenskou, natož raketovou základnu
 
za Iniciativu NE zákldnám ČR
Václav Novotný, předseda
 

------------------------------

Gina Cheri Haspelová (nepřech. Haspel, roz. Walker, * 1. října 1956 Ashland) je americká zpravodajská důstojnice, od května 2018 ředitelka zpravodajské služby CIA.

Haspelová v minulosti vedla tajnou americkou věznici pro podezřelé z terorismu, umístěnou v Thajsku; tam byla v roce 2002 přítomna i při výslechu Palestince Abú Zubajdá, jenž v důsledku použitých brutálních mučících metod málem zemřel. Ve věznici pod jejím vedením byly podle pozdější senátní zprávy praktikovány různé metody mučení, včetně kontroverzního waterboardingu. Podle Joseho Rodrigueze, ředitele protiteroristického centra CIA, v roce 2005 Haspelová nařídila zničení mnoha videozáznamů z výslechů v této věznici.[3]

V letech 2003–2005 se podle The New Yorker podílela na tajném programu CIA, v důsledku kterého byly zadržené osoby podezřelé z terorismu podrobeny novým brutálním metodám mučení.[3]

V červenci 2017 požádalo Evropské středisko pro ústavní a lidská práva (ECCHR) německou prokuraturu, aby kvůli jejímu podílu na mučení osob podezřelých z terorismu, především Abú Zubajdá, vydala příkaz k jejímu zatčení.[3] Prokuratura této žádosti nevyhověla.

Z jiného zdroje:

Novináře by mělo zajímat, proč se předseda vlády Babiš ani na chvíli nepozastavil nad bodem programu spojený s návštěvou CIA a okamžitě s tímto bodem souhlasil. Nelze to ani hájit vysvětlením Babiše, který se chtěl podle Lidových novin v ústředí CIA dozvědět co nejvíce o situaci na Blízkém východě, protože Spojené státy tam podle něj hrají významnou roli. Tato jeho odpověď je velmi zarážející a zároveň komická. Pana Babiše zřejmě nikdo nepoučil, že Američané mu řeknou jenom to, co sami budou chtít, a že to nemusí být zcela pravdivé (ono to pravdivé nebude nikdy), jelikož mu určitě nebudou vykládat, jakou roli v tom všem sehrávají oni a proč.

Mnohem lépe a pravdivěji by mu na tuto záležitost odpověděli zástupci českých zpravodajských služeb (ÚZSI* a VZ*). To by ale musel společně se svou vládou chtít tyto služby bez obav využívat a požadovaným směrem úkolovat, a hlavně se chtít přiblížit pravdě, i kdyby to mělo snížit úroveň takzvaných „spojenců“. Kdo chce znát pravdu, nesmí se vyděsit, až mu ji někdo předloží. Ale Babiš se zřejmě vyděsit nechce, proto jde namísto k vlastním službám raději na brífink k CIA, která ho jako cizího politika může klamat, jak bude chtít – jen aby to ladilo se záměrem USA v zahraniční politice.    

Otázek, na které by se měli novináři ptát, je mnoho. Stejně tak by se měli ptát čeští poslanci a senátoři. Jenže česká politická opozice existuje jenom v boji o domácí záležitosti, neboť ve vztahu k Západu v čele s USA jsou až na malé odlišnosti všichni vroucně nakloněni těmto subjektům, a to i přes jejich značná mezinárodní provinění. Z poslanců KSČM, od kterých by někteří očekávali tu největší rezistenci, se stali největší podporovatelé současné vlády a pouze před veřejností pokrytecky hrají, že jim něco na té vládě neustále vadí.

Čeští zákonodárci a novináři by ohledně návštěvy českého premiéra v ústředí CIA měli hledat odpovědi na následující otázky:

 • Za jakých okolností jsou nejvyšší představitelé zahraničních zemí zváni do ústředí CIA?
 • Kdo ze zahraničních nejvyšších představitelů už navštívil ústředí v Langley a při jaké příležitosti?
 • Proč byl český premiér pozván do Langley zrovna na březen 2019?
 • Proč byl Babiš prvním českým premiérem, který v ústředí CIA byl?
 • Proč se uskutečnila návštěva u CIA ještě před setkáním s americkým prezidentem, a nikoli naopak?
 • Proč premiéra Babiše nevzal na návštěvu Langley sám prezident Trump?
 • Proč se návštěvy CIA spolu s českým premiérem účastnil ředitel BIS, když přímým českým protějškem CIA je ÚZSI?
 • Kolikrát předseda vlády Babiš navštívil ústředí českých zpravodajských služeb neboli BIS, ÚZSI a VZ?
 • Bylo vhodné, aby premiér Babiš návštěvu do hlavní budovy CIA za těchto okolností přijal? Mohl ji vůbec odmítnout?
 • Odpovědi pomohou vytvořit obraz o tom, jaký je opravdový vztah mezi Českou republikou a Spojenými státy a co se za ním skrývá.

  Průběh návštěvy Andreje Babiše ve Spojených státech je potvrzením hodnocení ve zpravodajském produktu 11097 Skutečné důvody, proč byl český premiér pozván do Bílého domu a proč zrovna na březen 2019?.

  Podrobněji o tom, jaké mohly být důvody návštěvy předsedy vlády ČR v Langley a jaké cíle tímto pozváním sledovali Američané, jsou předmětem připravovaného produktu s názvem „Pozvání českého premiéra do ústředí CIA není žádným úspěchem pro české zpravodajské služby, ale velkým varováním pro budoucí vývoj v ČR“.

  Facebook komentáře