Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Demonstrace v Otrokovicích

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Ti nejnebezpečnější neonacisté z organizace Autonomní nacionalisté a Národní odpor se chystají již potřetí do moravských Otrokovic. V červnu 2005 zde demonstrovali pod hlavičkou Národního sjednocení, v lednu 2007

zde zase akci ohlásili Národní korporativisté. Před dvěma lety došlo k tvrdým srážkám s místními antifašisty, kteří zde ohlásili svoji protiakci. Antifašistům se dokonce podařilo pochod Národních korporativistů přerušit a jejich trasu vlastními těly a barikádami z popelnic zablokovat. A právě antifašisté jsou důvod proč se neonacisté do Otrokovic stále vrací. Dle jejich výroků je to město, které je jim nejvíce nepřátelské a místní mládež k neonacistům netolerantní.

Letos svou akci ohlásili na 28. říjen, kdy se chystají „oslavit" výročí vzniku samostatného československého státu právě pochodem v Otrokovicích. Tamní radnice však shromáždění plánované na tento den již podruhé zakázala. Poprvé byla důvodem rekonstrukce prostoru před nádražím, odkud měl průvod vycházet, podruhé kolize trasy s místem shromáždění, které si zablokovalo samo město. O tom také informovala (ČT24 21.10.: http://www.ct24.cz/domaci/70280-otrokovicka-radnice-dvakrat-zakazala-pochod-extremistum/).

I přes zákazy nahlášených tras se neonacisté do Otrokovic chystají. Na internetových stránkách Autonomních nacionalistů lze najít prohlášení, ve kterém mimo jiné uvádí důvody nerespektování rozhodnutí města.
„Bojujeme proti Systému, bojujme i proti tomuto rozhodnutí! Nestáhneme ocas a nebudeme mrtvé hnutí, jak nás sám Pecina nazval! Kamarádi, kamarádky. 28. října 2009, Otrokovické nádraží , 13:00. BOJ POKRAČUJE" (http://nacionaliste.com/view.php?nazevclanku=pripomenuti-vzniku-samostatneho-ceskoslovenska-v-otrokovicich-stale-plati&cisloclanku=2009100002)

Svolávají se také na svých diskusních forech a prostřednictvím jiných komunikačních kanálů. Na jednom takovém foru se jeden z neonacistů vyjadřuje např., že V Otrokovicich muzeme UKAZAT, ze na zakaz sereme a jit tam udelat riot!!!" (rote.division, http://forum.hooligans.cz/messages.php?folder=2163&lang=cze)

Na rozdíl od demonstrací v minulých letech, které v Otrokovicích organizovali a nahlašovali výhradně neonacisté z Ostravska, se letos akce chopili místní ultrapravičáci.

První oznámení podal dvaadvacetiletý Lukáš Čagánek z Halenkovic na Zlínsku, ten je místním antifašistům známý jako aktivista spolupracující s místní pobočkou Autonomních nacionalistů. Druhé oznámení neonacistů opět podal Lukáš Čagánek, avšak uvedl zde navíc svého zástupce. Tím je čtyřiadvacetiletý David Šefčík, který už je přímo člen Autonomních nacionalistů Zlínsko. Oba pánové nejsou nejvýznamnější postavy lokálního neonacistického hnutí, byli využiti jako nahlašovatelé. Hlavními propagátory a mozky akce jsou přední členové Autonomních nacionalistů a Národního odporu ze Zlína. Těmi jsou především Jan Fuksa, Dominik Uhlár, Martin Doležel a Martin Matela.

 

 

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře