Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Babiš nezvládá řídit státní firmy, nechává je porušovat zákon o informacích

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Piráti upozorňují na skutečnost, že státní firmy pod vedením Andreje Babiše vůbec nevyřizují žádosti o informace, ačkoliv tuto jejich povinnost už před 6 lety deklaroval Nejvyšší správní soud v rozsudku se státní firmou ČEZ. Kongresové centrum Praha, kde Ministerstvo financí nedávno koupilo většinový podíl od hl. m. Prahy, ani ministerstvem ovládaný ČEZ se necítí, že by měly povinnost říkat lidem informace o své činnosti, o které podle zákona požádají.

  • babis-nezvlada-ridit-statni-firmy-nechava-je-porusovat-zakon-o-informacich

 

Praha drží 45 % podíl v Kongresovém centru, ale většinový podíl 55 % drží Ministerstvo financí v čele s Andrejem Babišem. Firma musí dodržovat zákon o přístupu k informacím, ale ve skutečnosti neposkytuje informace ani občanům ani nám zastupitelům hl. m. Prahy. Primátorka Krnáčová to odmítá řešit a odkazuje nás na to, ať se s Kongresovým centrem soudíme, ačkoliv spolu s Babišem obsazují představenstvo Kongresového centra. 

 „Požádal jsme ministra financí Andreje Babiše, aby okamžitě zjednal v řízených firmách nápravu, protože sám od sebe to dosud neudělal. Mrzí nás, že si ministr financí Babiš nedovede udělat ve firmách pořádek. Pokud bude Babiš krýt porušování zákona o informacích, budeme proti firmám podávat žaloby a následně požadovat po Babišovi, aby uhradil vzniklou škodu,“ uvedl pražský zastupitel Jakub Michálek, kterému vadí, že mu ČEZ odmítl dát informace o tom, na jakých systémech běží informatika ČEZu.

Dopis ministru financí s přílohami

Facebook komentáře