Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Akce ND Národní demokraté Chomutovsko píší ministrovi kvůli střelci Bendovi

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Národní demokracie sleduje pozorně vývoj událostí ohledně muže z Chomutova, který v loňském roce zastavil střelbou člověka, který na sídlišti Písečná najížděl autem do lidí a způsobeným zraněním podlehl. Se znepokojením jsme poslouchali reakce Cikánů, z nichž se někteří nestyděli rasisticky urážet české obyvatelstvo.

  • akce-nd-narodni-demokrate-chomutovsko-pisi-ministrovi-kvuli-strelci-bendovi

Když jsme na toto upozorňovali, vysloužili jsme si sami nálepku rasistů a extremistů, ačkoliv naše záměry byly přesně opačné. Když nyní (téměř po roce) dospěl soud k velmi přísnému rozsudku, zveřejnili jsme petici, která žádala zmírnění trestu. Průvodní text k petici zveřejněný s grafikou na facebooku vidělo téměř půl milionu lidí, reakce byli veskrze pozitivní.

 
I to dokazuje, že nejde o téma úzké skupiny lidí či jen čistě chomutovské, kauza skutečně hýbe celou zemí. Téměř 4 tisícovky odvážných dokonce pod text petice připojily svůj podpis. Odpovědné orgány ovšem mlčí a naopak tak zavdávají příčinu tomu, aby kolem případu vznikaly další pochybnosti. Obrátili jsme se proto nyní na ministry vnitra a spravedlnosti, jejichž agend se případ dotýká, s žádostí o jasná stanoviska. Dočkáme se jich?
 
otevřený dopis najdete zde
 
 

Facebook komentáře