Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Izraelské jaderné ponorky u břehů Íránu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • ponorka-delfin
Izrael vyšle ke břehům Íránu tři své jaderné ponorky německé výroby vyzbrojené křídlatými raketami, oznámil nedělník The Sunday Times Herald.

Ponorky Dolhpin, Tekuma a Leviathan třídy Dolphin, které spadají pod 7. flotilu izraelského námořnictva, už v Perském zálivu operovaly i dříve, nyní má být ale jejich přítomnost v oblasti stálá. Mají tam působit jako odstrašující síla, sbírat zpravodajské informace a případně i vysazovat agenty Mossadu. „Pro sběr hodnotných informací máme solidní předpoklady, protože můžeme zůstat na jednom místě dlouho," citoval list nejmenovaného izraelského námořního důstojníka. „Dolet 1500 kilometrů našich raket umožňuje zasáhnout jakýkoli cíl v Íránu," dodal.

Íránský admirál na to reagoval slovy: „Komukoli, kdo se v Perském zálivu pokusí o zlý čin, se od nás dostane mocné reakce."

Loni v červenci se objevily zprávy, podle nichž izraelská ponorka proplula Suezským kanálem, což mělo být izraelskou ukázkou síly. Na palubách zmíněných tří izraelských ponorek jsou podle všeho jaderné zbraně.

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře