Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Americký vrtulník zahájil palbu na afghánskou nemocnici

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • vrtulnikapache
Americký bitevní vrtulník Apache zaútočil na nemocnici v afghánské provincii Paktíka, neboť dostal zprávu, že o léčbu v tomto zařízení „usiluje" jistý zraněný velitel Talibanu. Útok rozpoutal přestřelku, v níž údajně zahynulo dvanáct bojovníků Talibanu a dva afghánští policisté. USA popřely, že při útoku vrtulníku kdokoli v nemocnici zemřel, nicméně prohlásily, že jejich cíl byl zraněn, což ale byl podle všeho už předtím, a tak tuto informaci nelze nijak ověřit.

Velení americké armády obhajuje útok s tím, že zajistilo, aby v budově nebyli žádní civilisté, a vzhledem k tomu, že byla „okupována Talibanem", beztak ztratila ochranný status zdravotnického zařízení.

Provincie Paktíka sousedí s pákistánským Vazíristánem a je místem častých prudkých bojů. Útok na nemocnici v době, kdy je zdravotní péče v odlehlých koutech Afghánistánu velmi vzácná, však podle všeho jen posílí protiamerické nálady v oblasti. Útok na poměrně nevýznamného a navíc už zraněného velitele Talibanu k tomu ještě víc zpochybní proklamovanou ochotu prezidenta Karzáího k mírovým rozhovorům s povstalci.

Facebook komentáře

Nejčtenější