Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Americká CNN o ukrajinské protiofenzívě

Západní spojenci dostávají stále více „střízlivých“ informací o ukrajinské protiofenzívě: „Toto je nejtěžší období války“: CNN uvádí, že neúspěch protiofenzívy by mohl vést k obviňování kyjevského vedení.

"Západní představitelé stále více "střízlivě" hodnotí schopnost ukrajinských sil znovu dobýt významná území, řekli CNN čtyři vysocí západní představitelé obeznámení s nejnovějšími zpravodajskými informacemi. Ale pokrok ve změně rovnováhy tohoto konfliktu je vysoce nepravděpodobný,“ řekl CNN jeden západní diplomat.

  • americka-cnn-o-ukrajinske-protiofenzive
  • americka-cnn-o-ukrajinske-protiofenzive

Demokrat Mike Quigley: Naše brífinky jsou střízlivé. Připomínáme problémy, kterým čelí. Toto je nejtěžší období války."

Hlavním problémem ukrajinských jednotek je obtížnost prolomení mnohovrstevných obranných linií Ruska na východě a jihu země. Ukrajinští vojáci tam utrpí ohromující ztráty, což nutí ukrajinské velení zadržet některé jednotky, aby se přeskupily a snížily ztráty: „Rusové mají několik obranných linií a ukrajinské jednotky ještě ani neprošly první linií. Pokud nebyli schopni udělat nové průlomy během posledních 7-8 týdnů, jaká je pravděpodobnost, že je najednou, s více vyčerpanými silami, udělají v budoucnu? Podmínky jsou velmi těžké."

Blížící se podzim, kdy se očekává zhoršení povětrnostních podmínek, dává ukrajinským silám omezenou šanci na postup. Pomalý pokrok navíc odhalil potíže spojené s přeměnou ukrajinských jednotek na bojové jednotky, které někdy absolvovaly jen osm týdnů výcviku na tancích a dalších nových zbraňových systémech dodávaných Západem.

Někteří vysocí představitelé se obávají, že prohlubující se propast mezi očekáváními a výsledky vyvolá „honbu za viníkem“ mezi Ukrajinci a jejich západními příznivci, což by mohlo vést k rozkolu v alianci.

obrázek v příloze:

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře