Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Saman Mohammadi: Zhroucení ratingu médií establišmentu představuje na Západě obrovskou kulturní změnu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • media_manipulace_brain
V Americe a v dalších Západních zemích dochází k masivními mediálnímu posunu, jelikož více a více mladých lidí odmítá instituce mainstreamových médií. Obracejí se k blogům, zpravodajským kotvám Internetu, sociálním médiím na webových stránkách jako Twitter a Facebook a ke komentářům z internetu, přes něž se dostávají ke zprávám a k alternativnímu pohledu na realitu.

 

Velké mediální společnosti nemají žádnou šanci konkurovat ve vzrůstající míře nezávislým médiím v atmosféře svobodného trhu. Stanou se historií, pokud úspěšně nezalobují u federální vlády, aby cenzurovala protivládní webové stránky ve jménu kyber-bezpečnosti.

Ale tak extrémní opatření k umlčení svobody slova a udržení autority médií establišmentu se pravděpodobně setkají s odporem sofistikovaných aktivistů. Mladí lidé mají k dispozici všechny druhy technologických pomůcek, aby se dostali ke svým oblíbeným internetovým vysíláním, blogům a rádio-show, která pracují nezávisle a nabízí unikátní pohledy na události ve světě.

Tento obrovský posun při spotřebě zpravodajství bude mít v nadcházejících letech kulturní, sociální a politické následky s možností pozměnit samotnou povahu naší společnosti a našich vlád. To, čeho jsme svědky, není malá revoluce – to je liberalizace Západních médií a rozšíření Západního veřejného mínění mimo vládní a korporátní bajky o historii a realitě.

Největšími vítězi v tomto posunu k svobodným médiím jsou provozovatelé internetových vysílání jako Alex Jones, Amy Goodman, Max Keiser, Cenk Uygur a Keith Olbernann, kteří se drží v bezpečné vzdálenosti od hynoucích maistreamových korporátních médií. Existují pravděpodobně i další, které neznám.

Co tyto kotvy zpravodajství 21. století mají a co kotvy regulérního zpravodajství v televizi postrádají, je věrohodnost, inteligence, respekt a důvěra. Přidal bych ještě lidskost. Jestli jste minulý týden viděli Goodmanovu reportáž o nespravedlivé popravě Troye Davise, tak budete vědět, o čem mluvím.

Alex Jones má ze všech nejvíce věrohodnosti a důvěry kvůli svému neohroženému postoji k 11.9, že je to „inside job“, který zaujal už v létě 2001 už dva měsíce před tím, než se věže zhroutily. Tenhle druh věrohodnosti a integrity si nemůžete koupit (Glenn Beck to pravděpodobně už ví poté, co u konzervativců zažil předstíranou a vyfabrikovanou popularitu).

Věrohodnost se dostavuje časem a Alex má věrohodnost, která je nesrovnatelná s jakoukoliv kotvou televize či Internetu. Všude kolem existuje spousta ignorantů a pomatenců, kteří nemusí souhlasit, myslím si ale, že deset let stačí, aby se poznala Alexova inteligence, poctivost a odvaha. Alexovo slovo lze vážit zlatem. Má intelektuální hloubku a jeho slova jsou zároveň plná emocí, což jsou dvě věci, dnes na území svobody extrémně vzácné.

Kolaps ratingu korporátní televize navíc přichází i s tím, jak je dlouhá historie jejích cenzorských praktik čím dál víc v Americe a Západní společnosti rozpoznávána. Na webové stránce „deathandtaxesmag.com,“ DJ Pangbur v článku zvaném „Protestující z Okupace Wall Street jsou mainstreamovými médii systematicky ignorováni“ obrací pozornost k pokrytectví amerických médií přátelských ke změnám režimů, která chtějí svobodu pro Araby a Peršany, nikoliv však pro lidi v Americe.

Stojí tedy za to se ptát: slouží americká korporátní / státní média americkému lidu a americkým národním zájmům? Pokud ne, pak je třeba vzít ty vlastníky US mediálních společností a (press)titutky establišmentu (press = tisk) k odpovědnosti za jejich zrádné aktivity.

Výše zdůrazněný článek je o tom, jak kotva internetového zpravodajství Keith Olbermann úspěšně vzdoruje cenzuře médií establišmentu  při protestech „Okupace Wall Street“. DJ Pangburn píše:

Protestující z Okupace Wall Street překonali Smrt a daně a od jejich objevení 17. září se objevili mnohokrát. V této době pocházela většina reportáží z nezávislých médií – a ta mohou být v tom tábořišti všude. A když se korporátní média rozhodnou zapojit, tak si celou dobu užívají jen reportáží o zatýkání.

Keith Olbermann se za svou stranu včera v noci ve své show o jejich směšných reportážích, které nazval „mediálním pokrytectvím“, pustil do mainstreamových médií a vyslal svůj vlastní personál, aby o okupaci referovali.

Mediální cenzura establišmentu je širší než jen kriminalita na Wall Street a protivládní protesty v Americe. Je neoddiskutovatelnou skutečností, že média v Americe a na Západě neustále cenzurují důležité důkazy o útocích z 11.9, které odporují oficiální bajce, kterou sepsali totalitní magoři, jenž vedou US a izraelskou vládu.

Peter Philips, jeden ze spoluzakladatelů populární webové stránky, ‚Project Censored‘ se zabýval těmito sociálními, politickými, etickými a lidskými důsledky mediální cenzury ve své řeči z 8. září 2011.

;feature=youtu.be"> Řekl:

„Když sledujete korporátní média, tak jste doslova vlečeni do stavu vzrušení ze zpráv a zábavy všeho druhu, což je určité delirium vzrušení z absence znalostí. Nevíte, co se děje. My nevíme, co ti mocní činí. Jsme rozostřeni. A to je záměrné. Chtějí, abychom na tom tak byli. Chtějí, abychom si nebyli vědomi toho, co se děje.

Takže musíme jít zpět k universální deklaraci lidských práv, zpět k našim kořenům a k tomu, v co věříme, že jsou to podstatné hodnoty demokracie v této zemi. Ano, potřebujeme pravdu o 11.9, ale potřebujeme pravdu o 11.9 i pravdu o vojenském impériu tohoto světa a našem zapojování do něj.“

Philipsovo poselství jde dále než jen k levici a pravici. Otázkami dne, které mají svou závažnost ve všech srdcích, jsou ty o pravdě, zákonu a pořádku, vládě odpovědnosti a odpovědnosti médií.

Existují základní hodnoty a principy, které by Amerika a všechny Západní společnosti měly mít v srdci. Bez svobody slova, svobodných voleb a svobodného tisku pak není Západ o nic lepší než totality v Číně, Sovětském Rusku a islamistickém Iránu.

Pokud nebude Západ útočištěm pro lidi, kteří chtějí být intelektuálně, fyzicky a duchovně svobodní, tak se celá planeta přemění ve vězení, jak říká Alex Jones. Nemůžeme si dovolit, aby se to stalo, a nedovolíme.

Naše oddanost jako občanů postojům ke svobodě a pravdě o 11.9, ke zlodějině z Wall Streetu a k dalším otázkám ohrožení svobody podnítila po celém Západu široký rozvoj vlivných a nezávislých médií.

Kolaps médií Západního establišmentu je podvrácením Západního totalitarismu a pokusů našich vlád o uchvácení kontroly.

Přijde doba, a nebude to už zadlouho, kdy se ukáže, že ti „potrhlí konspirační teoretici“ a „cvoci zralí na svěrací kazajku“ mají pravdu o útocích pod falešnou vlajkou z 11.9, o skrytých plánech na diktátorskou světovou vládu a s těmi démonickými cíli nadnárodního policejního státu, který se protiprávně ustanovuje v Americe, Kanadě, Austrálii, Anglii, Francii a v dalších národech Západu.

A po kolapsu médií establišmentu přijde kolaps vládní autority. Čím dříve bude tato hluboká politická krize většinou lidí rozpoznána, tím lepší šanci máme na obnovení skutečné autority v našich podlomených zemích.

Saman Mohammadi
The Excavator
27.září, 2011

Facebook komentáře

Nejčtenější