Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Evropo vivat Čína, budeš plakat

  • cinsky-penize-recko
Čínská centrální banka vážně zvažuje, že přispěchá eurozóně na pomoc v její svízelné dluhové krizi a nakoupí evropské dluhopisy a evropští politici se zaradovali, protože nevědí jak krizi řešit. Jejich vysoce inteligentním mozkům však nedochází, pokud se tak stane, jaké budoucí problémy to přinese občanům evropských zemí a bude se to týkat všech národů? Možná, že si někdo myslí, že Německo, nebo Francie budou výjimky jen pro to, že jsou to nejsilnější ekonomiky současné Evropy.Je to však veliký omyl, který si zatím nikdo nechce připustit.

 

Čína již část evropských dluhopisů koupila, a pokud koupí další bude požadovat kromě jejich splácení i výhodnější podmínky k průniku na evropský trh a také možnost pro Čínu výhodných investic v Evropě, jak se dočtete pod odkazem.

Pro obyvatele starého kontinentu to nepřinese nic dobrého, všichni se stanou vazaly čínského hospodářství a čínské ekonomické i politické nadvlády. Rozhodující část zisku z práce každého Evropana poputuje do Číny stejně, jako dnes putuje rozhodující zisk z práce českého zaměstnance do kapes majitelů zahraničních firem, státu a zaměstnancům zůstává almužna a z té almužny se musí ještě splácet státní dluh.

Není to žádná scestná vize, pro příklad se stačí podívat za oceán. Čína vlastní přes 60% amerického státního dluhu, přičemž to jde s americkou ekonomikou z kopce, co ji dosud drží nad vodou je navyšování dluhu, zbrojní průmysl, ropa a z toho pramenící válečné mise pod záminkou obrany demokracie. Tady připomenu slova amerického kongresmana, které otiskl v r 1998 Washington post - Amerika si musí najít nepřítele stůj co stůj, protože kola amerického zbrojního průmyslu se nesmějí zastavit. A nelze opomenout ropu, protože hodnota dolaru je v současnosti postavená pouze na ropě a z toho pramení eminentní zájem o nepokoje v zemích vyvážejících ropu. Nepokoje jakéhokoli typu vytváří na trhu s ropou přinejmenším napětí, čímž se zvyšuje její cena. Ropa se obchoduje v dolarech a tak je uměle navýšena hodnota dolaru.

Ve skutečnosti se Amerika stala vazalem Číny nejen pro výši dluhu, který Čína vlastní, ale také pro velké dolarové rezervy Čínské centrální banky a navíc americké společnosti vyvezly do Číny technologie i výrobu za levnou pracovní silou, čímž připravily mnoho občanů USA o práci. Americké firmy potřebovaly americký trh, aby za levné zboží, které vyráběly v Číně, utržily co nejvíce dolarů. Tak zapracovaly, a přiměly americkou administrativu zrušit celní bariéry na dovoz svých výrobků z Číny. Tady se rozjel kolotoč obrovského zadlužování USA.

Podobný scénář lze očekávat i v evropských zemích, což si nechci ani představovat. Co může následovat, při přístupu vládnoucích kruhů Číny k lidským právům, až získá absolutní ekonomickou i politickou nadvládu?

http://www.novinky.cz/ekonomika/259162-cinska-centralni-banka-hodla-investovat-do-eurozony.html?ref=stalo-se

zdroj: http://berossos.blog.cz/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře