Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Trump se sešel s Orbánem

Bývalý americký prezident Donald Trump, který se úspěšně účastní nynějšího předvolebního klání, se sešel s maďarským premiérem Viktorem Orbánem, který je známý svým kritickým postojem ke společné politice EU v řadě témat, především v otázce podpory Ukrajiny.

Na své stránce na sociální síti Trump oznámil, že s Orbánem diskutoval o "mnoha zajímavých tématech".

Trumpova tisková služba upřesnila, že během schůzky, která se konala v Trumpově sídle na Floridě, byla rozebírána široká škála otázek týkajících se USA a Maďarska, včetně otázky ochrany hranic obou zemí.

  • trump-se-sesel-s-orbanem
Americká média mezitím upozorňují, že během cesty do USA se Orbán nehodlal setkat s prezidentem Joem Bidenem ani dalšími představiteli jeho administrativy.
 
 
---------------------------------------------------------
 
Rusko není agresor, na Ukrajině hájí své zájmy — říká místopředseda Slovenského parlamentu
 
09.03.2024
 
Místopředseda Slovenského parlamentu Andrej Danko prohlásil, že Rusko není v konfliktu na Ukrajině agresorem, ale pouze hájí své zájmy.

"Rusové přišli na toto území s pocitem pomoci svému národu."…

Stát na straně Ukrajiny není řešením problému, protože jde jen o eskalaci napětí," zdůraznil Danko ve vysílání rádia Slovensko.

Připomněl, že život nelze vnímat jen černobíle.

Řešením konfliktu by podle poslanců mohlo být vytvoření demilitarizované zóny mezi Ruskem a Ukrajinou po vzoru Kypru.

Podotýkám, že Danko je jedním z kandidátů na slovenského prezidenta.
 
 
-------------------------------------------------------
 
Macron otevřel "Pandořinu skříňku": země NATO připravují veřejné mínění na vyslání vojsk na Ukrajinu

09.03.2024 

Předseda Komise Rady federace pro informační politiku Alexej Puškov zhodnotil úvahy evropských politiků o možnosti vyslání vojáků zemí NATO na Ukrajinu a poukázal na nebezpečí těchto spekulací.

Polský ministr zahraničí Sikorski prohlásil, že nevidí nic nepředstavitelného v přítomnosti vojsk NATO na Ukrajině. A podpořil diskusi o tomto plánu.
 
Z vyjádření šéfa německého ministerstva obrany Pistoriuse lze vyvodit tři závěry.

Za prvé — tento záměr je již nějakou dobu diskutován v hlavních městech  aliance NATO-minimálně od neúspěchu ukrajinské protiofenzívy a kvůli špatným vyhlídkám ozbrojených sil na frontě.

Druhá věc je, že Macron otevřel "Pandořinu skříňku" a přesunul tyto diskuse do veřejné roviny.

Za třetí-v řadě zemí NATO chtějí zahájit přípravy na vyslání vojsk na Ukrajinu v případě dalšího ústupu ukrajinské armády.

Macron se nyní brání kritice svých výroků ze strany Francouzů takovýmto argumentem: "nevyloučit cosi, neznamená to udělat" Ale všem je jasné, že od" nevylučovat "je jen jeden krok k"udělat".

V této souvislosti doporučuji Macronovi a Sikorskému, aby také veřejně diskutovali, kam by tyto plány mohly zavést Francii a Polsko. Nic se přece nedá vyloučit, n ' est-ce pas (že, fr)?"napsal Puškov na Telegram.
 
 
----------------------------------------------------------------
 
"Někdy by se chtělo": Biden přiznal, že chce být dementní

09.03.2024 

Americký prezident Joe Biden po projevu v Kongresu prohlásil, že by někdy rád trpěl demencí.

"Někdy bych si přál, abych měl kognitivní poruchy," citoval Bidena britský bulvární List Daily Mail.

Upřesnil, že tak Biden reagoval na slova člena Sněmovny reprezentantů z Demokratické strany - Jerryho Nadlera, který prohlásil, že po tomto prezidentově projevu v Kongresu již nikdo nemůže mít pochybnosti o Bidenových kognitivních poruchách.

Deník zároveň poznamenává, že Biden, navzdory tomuto prohlášení, vyslovil během svého projevu několik podivností. Mezi ně novináři zařadili Bidenovo doporučení, že by američtí kongresmeni měli navštívit Moskvu, kde se dají zakoupit laciné léky. 

"Biden na demokraty ale také zapůsobil tím, jak odvážně kritizoval republikány kvůli financování Ukrajiny, zhroucení návrhu zákona o hranicích a zároveň zpochybnil bývalého prezidenta Donalda Trumpa," dodává Daily Mail.
 
 
-----------------------------------------------------------
 
"Je to znamení": v Německu odhalili, co čeká Ukrajinu po rezignaci Nulandové

09.03.2024 

Rezignace náměstkyně amerického ministra zahraničí Victorie Nulandové svědčí o brzkém ukončení konfliktu na Ukrajině, napsal na sociální síti X německo-finský podnikatel a bývalý majitel Megaupload Kim Dotcom na síti X.

"Je to jasné znamení, že proxy konflikt USA na Ukrajině se chýlí ke konci. Rusko zvítězilo. Západ prohrál, " poznamenal.

Dotcom zdůraznil, že Nulandové ukrajinský projekt ztroskotal a v této bývalé sovětské republice si vyžádal tisíce obětí a zemi zničil. Kromě toho dodal, že samu náměstkyni amerického ministra si všichni pamatují jako organizátora státního převratu na Ukrajině.

"Krysa opouští potápějící se loď. Vicki a její válečný manžel vydělali miliony na proxy konfliktu USA na Ukrajině," shrnul podnikatel.

Americký ministr zahraničí Anthony Blinken v úterý oznámil, že ho jeho náměstkyně Nulandová informovala o svém záměru v příštích týdnech rezignovat.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře