Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Od Bosny k Sýrii: Intervence NATO pod falešnými vlajkami

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Od 9. do 11.8.2013 se konala ve švédském městě Degerforsu konference nazvaná "Severské mírové rozhovory". Akce se zúčastnilo několik organizací a mírových aktivistů ze Švédska, Norska a Dánska. Jednou z přítomných organizací byla Justitia Pax Veritas, nezisková organizace se sídlem ve Stockholmu, zabývající se problematikou konfliktů v bývalé Jugoslávii.

  • od-bosny-k-syrii-intervence-nato-pod-falesnymi-vlajkami

Během třídenní konference bylo několik přednášek týkajících se, mimo jiné, plíživé možnosti švédského členství v NATO, současná propaganda ve válce v Sýrii, legitimizace intervencí USA a NATO vojenskými doktríny R2P (Responsibility to Protect - Odpovědnost za ochranu).

Jedním z řečníků na zasedání severských mírových aktivistů byl profesorem Ola Tunander z institutu pro výzkum míru v Oslo. Během přednášky "Po Libyi - Sýrie a stálí členové Rady bezpečnosti OSN," Tunander srovnával propagandu v Libyi a Sýrii s tou z války v bývalé jugoslávské republice Bosna a Hercegovina.

Norský profesor s úzkými vazbami na NATO hovořil o ostřelování sarajevského trhu Markale, ze kterého byli obviňováni bosenští Srbové a generál bosenských Srbů Stanislav Galić byl ya to odsouzen haagským tribunálem (!). Profesor vyprávěl o několika zdrojích - zástupci krizového štábu NATO, předsedovi Vojenského výboru NATO Vigleik Eide a dalších norských ministrů obrany a zahraničních věcí - kteří oznámili uzavření vyšetřování NATO, podle kterého " bosenská strana ", jak nazvali síly pod kontrolou Aliji Izetbegoviče, byly zodpovědné za tento incident.

"Všichni řekli, že NATO dospělo k závěru, že to byl útok na vlastní bosenské obyvatelstvo. Ale nikdy to nebylo veřejně oznámeno. A vypadá to, že je běžné, např. před přijetím rozhodnutí Organizace spojených národů, provádět tzv. "false flag operace" (operace pod falešnou vlajkou), tj. podvodné útoky proti vlastnímu obyvatelstvu, s cílem legitimizovat vojenské zásahy, řekl Tunander.

"Severské mírové rozhovory" se konaly poprvé v loňském roce, také v Degerforsu. Letošní konference skončila svoláním demonstrace na 4. září do Stockholmu pod heslem "No to Big Brother Obama" („Řekněte ne Velkému Bratru Obamovi“) u příležitosti nadcházející návštěvy amerického prezidenta ve Švédsku.

Související obsah:

Chemické zbraně v Sýrii? Akce „pod falešnými vlajkami“ USA a NATO a plány špinavých válek

http://www.globalresearch.ca/chemical-weapons-in-syria-us-nato-false-flags-and-dirty-war-plans/5314731

Nyní, že Barack Obama je pevně usazený v kanceláři, znovu zvolen na druhé funkční období, se zdá, že pekelní psi si zoufale vyštěkají nějakou akci v Sýrii. Frustrováni úspěšnou snahou syrské vlády zvrátit situaci.

Před patnácti lety: Přetrvávající dozvuk bombardovacích útoků na Bosnu

http://www.globalresearch.ca/fifteen-years-ago-lingering-echo-of-bombings-in-bosnia/20832

Patnáct let uplynulo od doby, kdy NATO začalo masivní bombardovací kampaň proti bosenským Srbům v průběhu etnicko-občanské války v Bosně a Hercegovině v letech 1992 - 1995. Operaci s kódovým označením Deliberate Force, byla provedena řada náletů …

Falešné Vlajky a mobilizace Impériaí:

http://www.globalresearch.ca/false-flags-and-imperial-mobilization-the-middle-east-explodes-on-911-anniversary/5305028

Blízký východ na výročí 9.11. exploduje. Prvořadým cílem elitní vojenské a zpravodajské agendy zůstává dobytí zdrojů ropy a zemního plynu.

POZOR: Možná akce NATO - FSA „False Flag Sýria Attack“ - „Útok v Sýrii pod falešnou vlajkou“

http://www.globalresearch.ca/warning-possible-nato-fsa-false-flag-attack-in-syria/31338

Nepotvrzené zprávy varují před možným nasazením chemických zbraní a pak svalení viny na syrskou vládu.

RT varovala před možnou pletichou podněcovanou syrskými povstalci zevnitř členského státu NATO Turecka. Scénář zahrnuje nasazují chemických zbraní získaných v Libyi protivládními syrské rebely ...

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/from-bosnia-to-syria-provoking-nato-interventions-with-false-lags/5346659

http://www.kosovoonline.cz/index.php?option=com_content&;view=article&id=1567%3Aod-bosny-k-syrii-intervence-nato-pod-falenymi-vlajkami&catid=55%3Aaktualne&Itemid=53&lang=cs

 

Facebook komentáře