Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Vyzařuj radost a vděčnost z dosažení. Dvanáct kroků na cestě uskutečnění - krok 10.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • radost
Přiblížily se Vánoce, nejvyšší čas dát dohromady seznam svých přání, vložit do obálky a vystavit v kuchyni na okenní římsu, tak aby to měl Ježíšek hezky po ruce, až si bude vybírat vánoční poštu. Matěj ještě psát neuměl, byly mu teprve čtyři roky, uměl však krásně malovat, proto mu nedalo velkou práci ztvárnit své přání pomocí obrázků.

Protože byl tak malý, bylo dosud všechno možné a on si mohl s čistou duší přát ta nejfantastičtější přání a ani na okamžik nezaváhat, že se vyplní.

Přál si: Houpacího koně, který zvoní rolničkami a umí vyprávět pohádky. Malou duhovou kuličku, ve které je vidět všechno, třeba celý svět anebo co dělají děti ve školce, když on třeba leží doma nemocný. Přál si jablíčko, nebo raději dvě, aby se mohl rozdělit s maminkou. Přál si, aby je Janinčina maminka zase brzy pozvala k nim domů a on si potom mohl s Janinkou hrát celé, ale celičké odpoledne. Přál si, aby tatínek nemusel trávit tolik času v práci, nebo, ještě lépe, aby měl takovou práci, kterou by mohl dělat doma a se kterou by mu on pomáhal. A také si přál sníh. Blížily se totiž Vánoce a po sněhu nebylo ani památky.

To tedy byla jeho přání. Všechno pečlivě zkontroloval, vložil do obálky, do pravého horního rohu nakreslil sněhovou vločku místo známky a pod ni obrázek malého děťátka v kolíbce, aby Ježíšek poznal, že je to psaní skutečně pro něho a ne pro nikoho jiného. Potom psaníčko pečlivě vystavil v kuchyni na okenní římsu.

Samým očekáváním nemohl ani usnout. Kolem hlavy mu tančila všechna jeho přání a naplňovala ho radostí. Radostí, která ještě vzrostla, když ráno otevřel oči a podíval se z okna.

Kam oko dohlédlo se v mírném ranním vánku pohupovali krásní bílí koně. Z nebe padala sladká jablíčka doprovázená malými duhovými kuličkami, ve kterých byl vidět celý svět, včetně malé Janinky vedoucí na provázku své sáňky a Matýskova tatínka prohrnujícího cestu k jejich domu.

„SNĚŽÍ!!!"

Tvůj cíl se možná stále ještě zdá být vzdálený, už nyní se však můžeš radovat a vyjadřovat vděčnost z dosažení dílčích cílů, z drobných i větších úspěchů, inspirativních setkání a nečekaných darů, které ti život přináší. Buď vděčný všem a za všechno. Děkuj za každý nový den, a když končí, pohlédni, o kolik kroků jsi opět blíže svému snu.

Facebook komentáře