Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Washington obhajuje v Sýrii teror: Lavrov

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • lavrov_assad
Ruský ministr zahraničí řekl, že Washington tím, že nedokázal odsoudit zločiny spáchané ozbrojeným skupinami bojujícími proti Damašku, obhajuje terorismus proti syrské vládě.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ve středu Spojené státy kritizoval za podporu ozbrojených skupin v Sýrii a za selhání odsoudit teroristický bombový útok z 18.července, při kterém zemřeli minimálně čtyři vysocí bezpečnostní činitelé, včetně ministra obrany Dawouda Rajiha a jeho zástupce Assefa Shawkata, který byl také švagr prezidenta Asada.

“Tohle je celkem odporná pozice, nemůžu najít správná slova, abych popsal, jak se cítíme. Tohle je přímé obhajování terorismu. Jak se tohle dá pochopit?” řekl Lavrov reportérům v Moskvě.

Nejvyšší ruský diplomat také kritizoval americkou velvyslankyni při OSN Susan Riceovou za argument, že násilí v Damašku znamená, že Rada bezpečnosti musí souhlasit se sankční rezolucí proti syrské vládě.

“Jinými slovy, abych to řekl jednoduše rusky, tohle znamená “budeme pokračovat v podpoře takových teroristických činů tak dlouho, dokud Rada bezpečnosti neudělá to, co chceme.” řekl Lavrov.

Kritizoval také nedávné volání Ligy Arabských států po Asadově rychlé rezignaci výměnou za bezpečný útěk, blok obvinil z nabízení “konfliktních řešení” syrského problému.

http://www.presstv.ir/detail/2012/07/25/252691/us-justifying-terror-in-syria-russia/

zdroj:wertyzreport.com

Facebook komentáře