Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

V Minsku se demonstrovalo proti ruské armádě (video)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • demominsk
Běloruské úřady obvinili účastníky demonstrace, kteří v Minsku pod hesly „Ne ruské okupaci" protestovali vstupu ruských jednotek kvůli společným manévrům s běloruskou armádou, z porušování veřejného přádku a uspořádání nepovoleného shromáždění". Podle údajů běloruské lidskoprávní organizace Charta 97, byli všichni po výslechu propuštěni a byla jim udělena pokuta.

Koordinátor kampaně Evropské Bělorusko Dmitrij Bondarenko musí zaplatit pokutu ve výši 525 tisíc běloruských rublů (185 dolarů), některým, mezi nimiž byl i místopředseda opoziční strany Běloruská národní fronta Viktor Ivaškevič, se ale pokuta vyšplhala až na 311 dolarů.

Protestní akce se ve středu zúčastnilo několik desítek lidí, kteří na ústředním náměstí v Minsku rozvinuli transparenty „Ruská armádo, Go Home!" a „NE ruským vojákům v Bělorusku!" Uniformovaní policisté i v civilu demonstranty napadali, bili je a nakonec je pozatýkali.

Společné bělorusko-ruské vojenské cvičení Západ-2009 bylo formálně zahájeno 8. září a o den později do Běloruska přijel první vlak s ruskými vojáky. Samotné manévry započnou 18. září. Běloruská opozice příchod ruských vojáků považuje za možnou přípravu na ruskou vojenskou intervenci.

 

Facebook komentáře

Nejčtenější