Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

V Minsku se demonstrovalo proti ruské armádě (video)

  • demominsk
Běloruské úřady obvinili účastníky demonstrace, kteří v Minsku pod hesly „Ne ruské okupaci" protestovali vstupu ruských jednotek kvůli společným manévrům s běloruskou armádou, z porušování veřejného přádku a uspořádání nepovoleného shromáždění". Podle údajů běloruské lidskoprávní organizace Charta 97, byli všichni po výslechu propuštěni a byla jim udělena pokuta.

Koordinátor kampaně Evropské Bělorusko Dmitrij Bondarenko musí zaplatit pokutu ve výši 525 tisíc běloruských rublů (185 dolarů), některým, mezi nimiž byl i místopředseda opoziční strany Běloruská národní fronta Viktor Ivaškevič, se ale pokuta vyšplhala až na 311 dolarů.

Protestní akce se ve středu zúčastnilo několik desítek lidí, kteří na ústředním náměstí v Minsku rozvinuli transparenty „Ruská armádo, Go Home!" a „NE ruským vojákům v Bělorusku!" Uniformovaní policisté i v civilu demonstranty napadali, bili je a nakonec je pozatýkali.

Společné bělorusko-ruské vojenské cvičení Západ-2009 bylo formálně zahájeno 8. září a o den později do Běloruska přijel první vlak s ruskými vojáky. Samotné manévry započnou 18. září. Běloruská opozice příchod ruských vojáků považuje za možnou přípravu na ruskou vojenskou intervenci.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře