Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

„Pokusy budou pokračovat“: Novotný o Ficových ranách a Raisiho smrti

Jak ovlivní zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica směřování země a je pokus o jeho život vnímán jako výzva pro zastánce normalizace vztahů s Ruskem? Na otázky Sputniku odpovídal expert, exprezident Policie ČR Stanislav Novotný.

Slovenský premiér Robert Fico dnes podle nemocnice, kde se po pokusu o atentát léčí, podstoupí kontrolní lékařské vyšetření.

„Zdravotní stav premiéra odpovídá prognózám lékařské konzultace,“ stojí v prohlášení nemocnice, kde byl Fico hospitalizován se střelnými zraněními.

Pokus o atentát na Roberta Fica se odehrál ve městě Handlová, 190 kilometrů od hlavního města Bratislavy.

  • pokusy-budou-pokracovat-novotny-o-ficovych-ranach-a-raisiho-smrti
Lékaři v sobotu zaznamenali zlepšení zdravotního stavu Fica, který je od 15. května v nemocnici v Banské Bystrici. Vicepremiér Slovenska a šéf ministerstva obrany Robert Kaliňák v pátek řekl, že Fico už má za sebou kritickou fázi boje o život a prognózu jeho zdraví lékaři hodnotí jako pozitivní.
 
„To by si slovenští progresivisté a nepřátelé Roberta Fica a vládnoucí koalice v tuto chvíli nepřáli, koalice drží moc pevně, protože chápe, že potenciální stoupenci útočníka chtěli současnou prezidentku Čaputovou, která bude úřadovat do; 15. června jmenovat novou premiérou, která by byla proamerická a protiruská, ale to je teď problém, protože Fico díky bohu může jmenovat někoho, kdo by vedl vládu 15. června, myslím, že se nic zlého nestane, lékaři řekli, že se jeho zdravotní stav zlepšil,“ říká Novotný.
 
Podle mluvčího Sputniku vyvolal atentát na Fica na Slovensku obrovskou vlnu solidarity, navíc tato solidarita zaktivizovala i lidi v České republice, kteří chtějí normalizovat vztahy s Ruskem a Běloruskem.
 
„Už teď nenávidí tuto protiruskou nenávist, kterou se liberálové podřízení Bruselu a Washingtonu snaží rozšířit. To je zajímavá situace před volbami do Evropského parlamentu, protože liberálové v Evropě se obávají rostoucího ruského vlivu,“ podotýká Novotný.
 
Expert také uvedl, že pokus o atentát na slovenského premiéra Fica, smrt íránského prezidenta Raisiho a zvěsti o chystaném pokusu o atentát na Trumpa by mohly být plánovanou operací globalistů, aby si ve světě udrželi vliv.
 
„Jsem přesvědčen, že globalisté jsou na ústupu a v našem světě už dochází k fragmentaci, už je jasné, že multipolarita funguje... Možná zase dojde k nějakým atentátům nebo jiným zločinům, protože globalisté se bojí. A to, že se Rusko dohodlo s Čínou, také velmi ovlivní jejich chování,“ říká Novotný.
 
+ VIDEO ---------------------------
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře