Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

P.C.Roberts: Sankcionované a démonizované Rusko nabízí Západu pomoc

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

V odpovědi na výzvu italského premiéra G.Conteho, která zazněla v jeho rozhovoru v telefonickém rozhovoru s Vladimírem Putinem, je Rusko připraveno vyslat týmy lékařů, ochranná zařízení a zdravotní vybavení do Itálie s cílem pomoci zde v boji proti viru COVID-19.

  • p-c-roberts-sankcionovane-a-demonizovane-rusko-nabizi-zapadu-pomoc
Vir, který se v této jihoevropské zemi šíří jako divoký požár (téměř 800 lidí podlehlo pandemii z COVIDU-19 jen během soboty), což je nejvyšší denní úmrtnost ode dne, kdy pandémie vypukla.

Celkový počet zemřelých na virovou nemoc zde pak dodneška dosáhl čísla 4 825, zatímco počet nakažených činí 53 578. Čímž Itálie daleko převýšila počet obětí i nakažených v Číně, kde se virus objevil poprvé.

Osm týmů ruských vojenských lékařů a virologických expertů je připraveno a může být, jakmile přijde souhlas z Říma, vypraveno do Itálie už v neděli, potvrdil ruský ministr obrany.

 „V odpověď na žádost italské strany potvrdil ruský prezident připravenost okamžitě poskytnout nezbytnou pomoc a naznačil specifické parametry všeho, co může Rusko poskytnout,ohlásila tisková služba Kremlu. Sdělila dále, že telefonický hovor obou státníků inicioval Putin.

Kromě Itálie posílá Rusko 100 000 testovacích souprav na COVID-19 do 13 států, jako např. do Iránu či Severní Koreje.
 
Překlad: Lubomír Man

Facebook komentáře