Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Obama: válka s Ruskem nebude

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Telefonický rozhovor prezidenta Ruska Vladimira Putina s prezidentem Spojených států Barackem Obamou

17. března 2014

Telefonní rozhovor Vladimira Putina s prezidentem Spojených států Barackem Obamou se uskutečnil z podnětu americké strany.

  • obama-valka-s-ruskem-nebude

Pokračovalo se v diskusi o různých aspektech krizové situace na Ukrajině. Vladimir Putin upozornil na neschopnost a neochotu nynějších kyjevských mocenských orgánů potlačit řádění ultranacionalistických a radikálních skupin, které destabilizují situaci a terorizují civilisty, včetně rusky mluvícího obyvatelstva a našich krajanů.

V tomto kontextu se projednávala možnost vyslání na Ukrajinu monitorovací mise OBSE. Podle ruského prezidenta by se činnost takové mise měla rozšířit na všechny ukrajinské regiony.

V souvislosti s referendem, které proběhlo na Krymu, Vladimir Putin zdůraznil, že jeho uskutečnění je plně v souladu s mezinárodním právem a Chartou Organizace spojených národů a zohledňuje, zejména, známý kosovský precedent. Obyvatelům poloostrova byla při tom zaručena možnost svobodné volby a sebeurčení.

Hlavy států poznamenali, že navzdory přetrvávajícím rozdílům v hodnocení, je nutné spolupracovat na hledání způsobů, jak přispět k stabilizaci situace na Ukrajině.

Prezident Spojených států blahopřál ruskému prezidentovi k úspěšnému průběhu Zimních paralympijských her a požádal ho vyřídit účastníkům soutěže své pozdravy.

Obama: válka s Ruskem nebude

Jak prohlásil ve středu 19. března Barack Obama, USA nebudou zasahovat vojensky do situace na Ukrajině.

V interview pro televizní společnost NBC prezident USA řekl: „Nehodláme přistoupit na vojenské zasahování na Ukrajině. Myslím si, že dokonce Ukrajinci by uznali, že pro nás by nebylo na místě zahajovat bojové akce s Rusy. Ukrajině by to neprospělo“.

Obama však poznamenal, že americké úřady jsou připraveny zavést dodatečné ekonomické sankce vůči Rusku.

„Ukrajina má sama rozhodovat o vlastním osudu“, prohlásil prezident.

Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_03_20/Obama-valka-s-Ruskem-nebude-5567/

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře