Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Moskva varovala Evropskou unii před bezprostředním ohrožením jaderné bezpečnosti Záporožské jaderné elektrárny

Moskva varovala Evropskou unii před bezprostředním ohrožením jaderné bezpečnosti Záporožské jaderné elektrárny, ruská rozvědka disponuje informacemi o chystaném úderu ukrajinské armády na jaderné bloky elektrárny! Volodymyr Zelenský je podle Kremlu duševně nestabilní v důsledku vysokého objemu konzumace drog a američtí poradci mu radí, že zamoření území radiací z poškozené elektrárny je jedinou cestou, jak vytlačit z prostoru Ruskou armádu! Kreml v reakci poslal do Kaliningradu přepadové stíhačky MiG-31 s raketami Kinzhal jako varování NATO, aby stáhlo Zelenského zpátky do klece!

  • moskva-varovala-evropskou-unii-pred-bezprostrednim-ohrozenim-jaderne-bezpecnosti-zaporozske-jaderne-elektrarny
 

Ruská federace ve čtvrtek varovala evropské a světové orgány jaderné bezpečnosti s informací, že kyjevský režim chystá přímý ozbrojený útok na jaderné bloky Záporožské jaderné elektrárny. Moskva publikovala i počítačovou animaci, jakým směrem by se šířila radiace z elektrárny při současném počasí a při známém proudění vzduchu. Ruská rozvědka varovala Kreml ve čtvrtek v ranních hodinách, jen krátce poté, co skončilo Zelenského jednání v bunkru ve Lvově.

V něm se měl setkat Volodymyr Zelenský s vysokým zástupcem amerických ozbrojených sil v Evropě, který měl Zelenskému sdělit, že má zelenou k provedení provokace a rozhodujícího útoku na Záporožskou jadernou elektrárnu, protože únik radiace je zjevně jediný nástroj, který Ruskou armádu dokáže donutit, aby se stáhla z pozic. Pro Kreml by bylo neudržitelné rozmístění vojsk v radiačně zasaženém prostoru. Televize RT informovala [1], že Moskva očekává provokaci a útok na elektrárnu již v pátek, kdy by měl zařízení navštívit šéf OSN António Guterres. Z útoku by Kyjev následně znovu obvinil Moskvu. 

Tuto informaci obdržel Zelenský v bunkru ve Lvově od amerického armádního zástupce a již za pár hodin byla informace v Moskvě a začali se dít věci. Kreml nejprve varoval Evropskou jadernou agenturu v Bruselu, dále Mezinárodní agenturu pro jadernou bezpečnost (IAEA) a prezident Vladimir Putin nařídil přesunout do Kaliningradu záchytné stíhačky MiG-31 vyzbrojené nadzvukovými střelami Kinzhal.

Jedná se o formu bojového odstrašení, protože podle ruských médií jsou nadzvukové střely osazeny jadernými hlavicemi. Pokud dojde k zahájení útoku ukrajinské armády na reaktory a především na chladící okruhy reaktorů, potom to bude znamenat jaderný útok Ukrajiny proti Ruské federaci a Rusko v odvetě by zřejmě použilo proti Kyjevu termonukleární taktické zbraně. Přepadové stíhače MiG-31 mají sloužit k průniku do vzdušného prostoru Polska jako odstrašení NATO, aby se nepokoušelo o intervenci na Ukrajině.

Rusko použije jaderné zbraně, pokud na jeho armádu bude zaútočeno zbraní hromadného ničení… např. radiací

Kreml před několika hodinami znovu pro média a novináře zopakoval [2], za jakých okolností použije jaderné zbraně. A poslouchejte dobře:

Rusko je zodpovědnou jadernou mocností a jaderné zbraně použije pouze v případě napadení zbraněmi hromadného ničení nebo v případě ohrožení své existence, uvedl mluvčí ministerstva zahraničí Ivan Nečajev. Někteří západní představitelé mezitím tvrdí, že jaderné zbraně mohou hrát roli na bojišti, dodal Nečajev. Podle oficiálního jaderného postoje Ruska je “použití jaderného arzenálu možné pouze v reakci na útok jako sebeobranné opatření a za mimořádných okolností“, uvedl zástupce tiskového tajemníka ministerstva během čtvrtečního denního brífinku. Diplomat odpovídal na otázku týkající se rizika eskalace jaderných zbraní v konfliktu s Ukrajinou. Rusko nemá ve zvyku “šavlovat, zejména jadernými zbraněmi“, řekl. Moskva je odhodlána udržet situaci na Ukrajině konvenční silou a nemá potřebu použít na Ukrajině jadernou variantu, ujistil Nečajev.

Jenže, pokud by Ukrajina zaútočila na Ruskou armádu v Energodaru způsobem, že by došlo k ozáření ruských vojáků radiací z poškozených nebo havarovaných reaktorů, v tom okamžiku by šlo o útok na Ruskou armádu zbraní hromadného ničení, byl by to jaderný útok na vojáky Ruské armády a v tom okamžiku by podle ruské jaderné doktríny byla naplněna podmínka pro použití ruských jaderných zbraní v odvetě. Není vůbec náhodou, že v jeden jediný den nastane současně tolik událostí. Nejprve nad ránem se Zelenský setká s vysokým zástupcem americké armády v Evropě v bunkru ve Lvově. Po pár hodinách spustí Kreml alarm a varuje jaderné agentury v Evropě, že Ukrajina chystá úder na jaderné bloky v Záporoží.

Moskva poslala do Kaliningradu přepadové stíhačky s hypersonickými raketami

Vzápětí poté Kreml posílá do Kaliningradu přepadové stíhačky MiG-31 s nadzvukovými raketami [3]. A v tom samém okamžiku mluvčí ministerstva zahraničí RF na tiskovce opakuje, za jakých podmínek je Rusko připraveno odpovědět jadernou silou. A krátce poté přijíždí do Lvova turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a generální tajemník OSN António Guterres, aby bilaterálně a poté společně trilaterálně jednali se Zelenským. Ten podle posledních informací uvedl, že s Ruskem jednat nebude, dokud se Ruská armáda z Ukrajiny úplně nestáhne. Mírové řešení je mimo diskusi, Zelenský má instrukce od Američanů k pokračování války a hlavně k její eskalaci.

Celý článek ZDE: https://aeronet.news/moskva-varovala-evropskou-unii-pred-bezprostrednim-ohrozenim-jaderne-bezpecnosti-zaporozske-jaderne-elektrarny-ruska-rozvedka-disponuje-informacemi-o-chystanem-uderu-ukrajinske-armady/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře