HVĚZDNÁ CHVÍLE PŘED RUSKOU AMBASÁDOU
- Podrobnosti
- ze světa / Rusko|
- 17. duben 2021|
- lenka procházková|
- 7112 x
Okrašlovací spolek Kaputin se dlouhodobě zabývá problematikou domácí a zahraniční politiky. Prostřednictvím akčních výstupů a výtvarných děl oslovuje tápající veřejnost a nekompromisně nastavuje zrcadlo zástupcům lidu. V hledáčku spolku se ocitají i světoví politici.
V pátek (16. 4. 2021) Kaputin prezentoval aktuální výsledky své nezištné osvětové tvorby přímo u plotu Velvyslanectví RF. Zatímco několik členů spolku instalovalo před hlavní bránu piedestal pro zlatě natřenou atrapu záchodu a sedící sochu prezidenta RF s červenými trenýrkami shrnutými u kotníků, další jedinci chvatně zavěšovali na plot ambasády čistící štětky (též se zlatým nátěrem). Dvě tyto čistící pomůcky umístili i k emblému velvyslanectví.
Ještě před příchodem policejní ostrahy stihli Kaputíni ukázat projíždějícím řidičům cedule s naléhavými hesly: Nechceme Putina v Dukovanech, Putine, ruce pryč od Ukrajiny, Nechte si neschválený Sputnik V a Free Navalny! Na požádání policistů se ochotně legitimovali, a protože měli řádně nasazené roušky, které nesňali ani pro větší slávu v médiích, nebylo jim bráněno v osvětové akci pokračovat.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Co čekat do voleb a po nich? Kdy se dočkáme opravdového vlasteneckého hnutí?
- Michal Svatoš a Josef Skála - Co se na nás opět chystá?
- Rozkol v NATO pri cvičení Západ 2025
- Ty, co mluví rusky, zastřelit !!!
- Zatkneme všechny evropské vůdce nebo je mimosoudně potrestáme: Rusko učinilo šokující prohlášení
- Dronová horečka
Související články